Кременчужани, які носять захисну маску на підборідді, ризикують отримати штраф. Законопроєкт

1 096 0
Кременчужани, які носять захисну маску на підборідді, ризикують отримати штраф. Законопроєкт

Кабмін направив на розгляд Верховної Ради два законопроєкти, які введуть відповідальність і для простих українців, і для підприємств за неправильне носіння масок. 

За новими правилами, якщо в транспорті або торговому центрі змістити маску на підборіддя, то доведеться заплатити 170 грн штрафу.

Кожен четвертий українець носить маску нерегулярно, йдеться в дослідженнях групи “Рейтинг”. При цьому левова частка надягає респіратори і маски на підборіддя, не прикриваючи ніс і рот.

 


Ефекту від такого захисту немає, проте формально вимога “масочного режиму” виконується.


 

Кабінет міністрів розробив новий законопроєкт, який повинен зобов’язати не просто надягати медичні засоби захисту, але і робити це правильно.

“Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, – зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тисяч гривень, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого працюючого українця. 

Так, якщо, наприклад, прийти в торговий центр і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф складе вже 255 грн.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроекті.

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді відразу два пов’язані між собою законопроекти.

Перший – про покарання фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних (№3890).

Карати будуть тих підприємців, хто впустить в громадський транспорт, торгові центри і будь-які інші заклади відвідувачів, у яких маски - на підборіддях. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3 400 до 5 100 грн.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация