Кременчуцьких водіїв хочуть змусити перездати на права: яким категоріям не пощастить?

1 214 0
Кременчуцьких водіїв хочуть змусити перездати на права: яким категоріям не пощастить?

Міністерство інфраструктури України запропонувало внести зміни в порядок підтвердження професійної компетентності водіїв транспортних засобів, які надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів.

Про це йдеться на офіційному сайті органу.

Це пов’язано зокрема з тим, що останнім часом збільшилася кількість ДТП за участю перевізників. 85% з них виникають через помилки водіїв, пов’язаних з необізнаністю або відсутністю належних навичок, а також порушення ними законодавства. 

Що пропонують?

Щоб усі водії автобусів та вантажівок перездали на права і щоб періодично (раз на п’ять років) знову проходили навчання та складали іспити.

“Водії транспортних засобів, які до набрання чинності цим наказом отримали посвідчення водія категорій С, СЕ, С1, С1Е, D, DE, D1, D1E, проходять періодичні підготовчі курси. Підтвердження професійної компетентності водіїв здійснюється шляхом складання тесту після проходження підготовчих курсів у Навчальному центрі. Необхідні знання, уміння та навички водії набувають за допомогою теоретичних і практичних занять за очною, дистанційною, або у поєднанні таких форм здобуття освіти. Підготовка водіїв за початковою програмою може проводитись за дуальною формою здобуття освіти. Тривалість підготовчих курсів, залежно від програми підготовки, становить від 35 до 280 навчальних годин”, – написано в проєкті постанови.

У тестовому завданні буде близько 60 питань, на які і потрібно буде відповісти, щоб підтвердити свою кваліфікацію.

Проєкт наказу на даний час знаходиться на стадії обговорення.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация