Знай наших: коні з Полтавщини побили два рекорди на столичному іподромі. ФОТО

659 0
Знай наших: коні з Полтавщини побили два рекорди на столичному іподромі. ФОТО

Нещодавно у Києві розіграли головні призи для рисаків орловської породи всіх вікових категорій. Коні з села Дібрівка Миргородського району, що на Полтавщині, здобули на цих змаганнях престижні нагороди.

Цьогоріч головний чотирирічний приз Барса для орловських рисаків завоював дібрівський сірий жеребець Ас, встановивши рекорд породи 2.02,8 секунди на дистанції 1600 метрів. Майстер-наїзник – Олександр Скворцов.

Нагороду розігрували за два гіти. Загалом у змаганнях брали участь семеро коней з усієї України, передає видання "Коло".

"Коня вважали фаворитом, але через свою норовливу вдачу він міг і не взяти цю нагороду. Лише майстерність наїзника допомогла отримати такий високий результат, перевершивши попередній рекорд, установлений 18 років тому, на 2 секунди", – розповідає головний зоотехнік з конярства філії «ДКЗ №62» ДП «Конярство України» Аркадій Лабунець.

На київському іподромі коня готував наїзник Олександр Скворцов.

Ас – один із останніх вихованців майстра-наїзника Григорія Назаренка, який минулого року пішов на пенсію. Саме в нього жеребець проходив заїздку в Дібрівському кінному заводі.

Ще одну престижну нагороду виграв вороний кінь Парнас.

Під керуванням майстра-наїзника Павла Міцкевича він здобув головний приз для орловських жеребців старшого віку з дуже високим результатом – 2.02,6 секунди, встановивши рекорд призу.

Нагороду розігрували за два гіти. Переможця визначали за кращою жвавістю.

Варто зазначити, що за два тижні до цих змагань Парнас під керуванням наїзника Павла Міцкевича під час розіграшу призу Запорізького кінного заводу на дистанції 2400 метрів встановив абсолютний рекорд для орловських рисаків – 3.09,2 секунди.

За термінологією конярів, Парнас «тричі вінчаний», тобто здобув 3-річний приз, приз Барса і приз Піона – головні нагороди для коней 3-, 4-річного і старшого віку.

 


Абсолютний рекорд – це найвище досягнення коня без урахування його віку.


 

Готував до змагань Парнаса у відділенні №11 київського іподрому майстер-наїзник Олександр Скворцов. Заїздку до дворічного віку кінь проходив на базі ДКЗ №62 у наїзника Андрія Прокопенка.

Як зазначає Аркадій Лабунець, незважаючи на теперішню складну економічну ситуацію, дібрівські коні дають результати, високі не лише для всеукраїнського рівня, а й для всієї території СНД.

 

Читайте також: Грація, яку нікому показати? Як живе та без чого Кременчуцька кінно-спортивна школа «Фаворит»

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация