Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж

4 258 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж

Сьогодні, 10 липня, о 10:00, у Кременчуцькій картинній галереї презентували твори сучасних словацьких художників. Міжнародну виставку, яку назвали “Мелодії весни”, відвідав посол Словацької Республіки Марек Шафін. Відкриття планували провести о 14:00, але щільний графік посла і закритий формат проведення у зв’язку з карантином дозволили змінити час.

Експозицію готували досить довго, і привезли на неї аж 69 творів з олії, акварелі, акрилу і навіть гутного скла, що каже про оригінальність митців. Модерн, романтика і містика — ось головні напрямки художніх творів.

На виставці представили роботи: Іжі Брецо, Іветти Албречтової Дузакової, Давіда Ферела, Пітера Гарґаша, Стефана Янзіка, Олександра Маурера, Любомира Міка, Олександра Мосьо, Мирослава Мотицика, Золтана Ензое Надь, Ігоря Піачки, Мона Руеле, Максиміліана Руманського, Павола Сіма Юрічека, Стефана Сірокого, Павола Стеська, Катаріни Відрової та Радки Вом.

Директорка Кременчуцької галереї дала слово послу — людині “європейського зразка”, яка використовує карантинний етикет — замість потиску рук він вітався зі всіма присутніми ударами ліктя об лікоть. “Я дуже радий, що виставка наших художників, їхні твори є в Кременчуці. Тепер його жителі можуть відчути всю цю радість та близькість. […] Ми схожі і гумором, і характером”, - сказав пан Марек.

На стендах навпроти картин словаків розмістили малюнки українців. Марек Шафін високо оцінив підхід до мистецтва дітей з Кременчука, Києва, Дніпра та Ужгорода, роботи яких визнали найкращими на конкурсі малюнків “Словаччина — чарівна країна”. Він вказав на будівлю, яка зображена на одній із робіт, і почав згадувати, що чотири рази намагався її намалювати, але в нього виходило гірше.

Після коротенького відступу та згадки про свою юність пана Марека запросили зробити перший запис у книзі почесних гостей Кременчуцької картинної галереї, в якій він поставив сьогоднішню дату — такий собі початок відліку “життя” книги.

На жаль, відкриття закінчилося досить швидко, тому що посол Словаччини в Україні мав відвідати ще декілька важливих місць у Кременчуці. Але найголовніше він зробив: похвалив своїх художників, наших і зробив перший запис у книзі почесних гостей.

Впевнитися в майстерності та високому рівні картин і скульптур кременчужани можуть у фотоматеріалах до статті. Якщо ж ви хочете особисто оцінити та уважно роздивитися всю експозицію, то це можна зробити в “літні” години роботи галереї:

- з середи до п’ятниці — 11:00-18:00;

- у суботу та неділю — 11:00-18:30.

Обов’язкова вимога — дотримання маскового режиму.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация