Книги на обсервації: бібліотека в центрі Кременчука приймає відвідувачів через екран. ФОТОрепортаж

1 754 0
Книги на обсервації: бібліотека в центрі Кременчука приймає відвідувачів через екран. ФОТОрепортаж

Сьогодні, 10 червня, перший день нового етапу адаптивного карантину в Кременчуці та дозволу роботи закладів культури та відпочинку. Не залишився осторонь і Кременчуцький відділ абонементу ЦМБ на вул. Соборній, 11. Уже з сьогоднішнього дня працівники бібліотеки приймають відвідувачів, про що можна дізнатися з їхньої публікації у Facebook.

 

 

Всі кременчужани, які хочуть взяти, повернути або подарувати книгу, мають дотримуватися особливих правил, які діють під час карантину: потрібно бути в масці або респіраторі, рукавичках, розписуватися власною кульковою ручкою і зберігати безпечну дистанцію між відвідувачами.

Щодо останнього, то на тротуарі біля бібліотеки можна побачити тимчасову розмітку — зелені стрічки, відстань між якими якраз півтора метра. Також бібліотека взяла на себе обов’язок забезпечити всіх, хто не байдужий до літератури, одноразовими рукавичками — вони знаходяться поруч із антисептиком, яким всі можуть користуватися. Також недалеко від входу поставили відерце для вже використаних рукавичок.

Усі відвідувачі мають контактувати з бібліотекарем лише через екран, який встановили там, де раніше був вхід. Самі ж працівники відділу входять та виходять через чорний вхід.

“Програма Плюс” побувала за лаштунками “карантинної” бібліотекарської справи. Нам показали, в якому режимі працює Кременчуцький відділ ЦМБ, і що наразі приховано від очей відвідувачів. Увесь штат повернувся на свої робочі місця, всі перевіряють, звіряють, наводять порядки та налаштовуються на нові умови роботи. Працівники в масках та рукавичках.

Як вони зізнаються, людям весело від того, в яких умовах зараз працюють бібліотеки, їх порівнюють із ресторанами, в яких клієнтам можна перебувати в залі. Але все ж не варто забувати, що посуд, з якого їдять у ресторані, потім потрапляє до посудомийної машини, а з книгами такого не зробиш.

Всі книжки, які повертають або дарують бібліотеці, відправляються на обсервацію на термін, який рекомендує МОЗ — 5-10 днів. Це одна з протиепідемічних умов, тому що бактерії SARS-CoV-2 живуть на поверхні паперу 4-5 днів.

І, звісно ж, фішка бібліотеки — це рудий кіт, якого забрали зі Спецсервісу і про якого знає ледь не кожен мешканець міста. Котиком його назвати важко, зважаючи на габарити. Здається, як і більшість людей, він таки набрав “пару зайвих” під час карантину.

Під час більш жорстких умов відділ ЦМБ був закритий, але кіт не був самотній, тому що працівники все одно приходили на чергування, і хвостатий отримував свою денну норму уваги. Тепер же в нього, вважай, свято, адже всі працівники бібліотеки повернулися до звичного режиму роботи, тож тепер без смаколиків і ігор котик не залишиться.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация