Жоден з кременчужан, хто порушив карантин до 20 травня, не отримає штрафу. Пояснення

711 0
Жоден з кременчужан, хто порушив карантин до 20 травня, не отримає штрафу. Пояснення

Судді просто закривають справи про порушення карантину, тому що розглядають їх після скасування відповідного акта в постанові Кабінету міністрів від 11 березня.

Це не означає, що вже можна ходити без паспорта або перебувати в громадських місцях без маски чи респіратора. Тепер якщо на кременчужан і випишуть протокол, то посилатимуться на іншу постанову Кабміну, яка стала актуальною 20 травня.

Починаючи з 20 травня цього року, в Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів з довгою назвою: “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”. Акти в ній прийшли на заміну старим у постанові, яка чинна ще з 11 березня і називається “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Усі правоохоронці, які стежили за порядком і дотриманням обмежень, до 20 травня виписували протоколи, в яких посилалися саме на постанову від 11 березня. З 20 числа вони вже мають вказувати ту саму постанову з довгою назвою.

Розгляд у судах має відбутися протягом трьох місяців із моменту появи протоколу, й іноді судді не вкладаються в термін розгляду. Тоді справу просто закривають. Але закриття у зв’язку з закінченням терміну розгляду “карантинним” протоколам не загрожує, тому що в Кременчуці навіть сам карантин не триває три місяці, що вже казати про протоколи, які виписують, поки він триває.

Але усі протоколи, в яких посилалися на стару постанову, просто закривають, хоча в новій прописані такі ж самі заборони. Ось декілька з тих справ, які вже встигли розглянути (29 травня) в Автозаводському районному суді Кременчука і закрити у зв’язку зі скасуванням актів у минулій постанові:

- постанова №1: у протоколі вказали, що 14 квітня, о 18:10, на вул. Театральній, 21 у Кременчуці чоловік був на вулиці без документів;

- постанова №2: згідно з протоколом, 9 квітня, аж о третій годині ночі, кременчужанина затримали на одній із вулиць міста (де саме — не уточнюють) також без документів. А що поробиш, закону потрібно дотримуватися цілодобово;

- постанова №3: тут правоохоронці “піймали” порушника вже в під’їзді. Це сталося 15 квітня, приблизно о 12:40, на вул. Першотравневій, 31. Обвинувачений був без маски або респіратора на обличчі;

- постанова №4: порушниця першого травня, о 8:45, з автомобіля на вул. Академіка Маслова, 2 продавала молочні продукти власного виробництва.

Суддя аргументувала закриття розгляду справ тим, що так, дійсно, в протоколі посилалися та акт, який не є чинним. Тобто факт порушення є і досі це вважається порушенням, але його перенесли в іншу постанову, яка набула чинності після створення протоколу. Суд не може виступати в ролі обвинувача і редагувати фабулу правопорушення, яку відобразили в протоколі. Так само, як і не може шукати докази на користь обвинувачення.

Тож усіх порушників карантину, які провинилися до 20 травня і яких викликали до суду вже після 20 травня, можуть зітхнути спокійно — покарання їм не загрожує. А якщо суддя все ж вирішить, що людина провинилася, можна подати апеляційну скаргу і вказати, що вирок не можуть винести у зв’язку з однією з зазначених у минулому абзаці причин.

І не варто забувати про дотримання обмежувальних заходів, тому що їх не скасували, а просто перенесли в іншу постанову.

 

Матеріали по темі:

Кава за 20 гривень для касира коштувала 17 тисяч гривень. Карантинні будні в Кременчуці

Слідом за найдорожчою кавою у Кременчуці зафіксували найдорожчу листівку — також за 17 тисяч гривень

Замість зауваження — реальний штраф у 17 тисяч гривень. Кременчужанин на зупинці стояв без маски

Судді також люди: кременчужан, які були без масок на зупинках, покарали по-різному. Одного — штрафом

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация