500 днів без онко. Рак можна перемогти й не варто одразу здаватися

1 291 0
500 днів без онко. Рак можна перемогти й не варто одразу здаватися

Рак - це ще не вирок, й про це ми чули, а за життя потрібно боротися, поки є сили, й не варто здаватися передчасно.

А такий висновок - від життя з діагнозом, який проходить репортер «Програми плюс»…

Початок цієї історії – зі звичайної флюорографії в Третій міській лікарні й далі - консультації в Кременчуцькому онкологічному диспансері, під час яких  хворий дізнається про декілька речей.

Перше – сучасна онкологія Кременчуцького диспансеру це в першу чергу - хірурги.

Інший спосіб лікування онкологічної хвороби теж є – зокрема за кордоном, але це коштує безмірно дорого.

Друге - кременчуцькі онкологи роблять далеко не все, а в Полтаві більше можливостей і ще більше можливостей – в науковому інституті раку в Києві.

Тож спочатку – Кременчуцький онкологічний диспансер, де лікар пояснить, що саме цю хірургічну операцію, яку потрібно зробити, - в нашому місті не роблять.

Далі – онкологічний диспансер Полтави, в якому після вивчення обставин репортеру культурно пояснять, що ризик - це добра справа, але тільки не з твоїми діагнозами.

Й залишалося останнє – їхати в Київ, можливо, там допоможуть.

І там справді беруться за все – вирішують питання твого життя або смерті. Вирішення відбувається протягом трьох годин на операційному столі, після яких лікар думає, який діагноз можна вписати в довідку прооперованому пацієнту після видалення пухлини: стадію 2+ чи 3?

А вже далі з довідкою зі столичного Інституту раку про те, що тамтешні лікарі свою роботу зробили, знову приходиш в Кременчуцький онкологічний диспансер, щоб пройти три курси отрути, який має назву «хіміотерапія», або просто хімія.

Цей курс пройти потрібно, щоб вбити ті ракові клітини, які, можливо, залишились після операції.

І його проходиш, хоча й розумієш, що ця процедура є вбивчою – в тебе вливають 2 з половиною літри розчину зі спеціальними ліками, які вбивають і клітини в твоєму організмі, і сам організм.

І так тричі: спочатку «хімія», після якої десять діб в ліжку, потім знову хімія і десять діб в ліжку й потім знову хімія…

Й це важко, але пройти це потрібно, щоб витримати український протокол лікування, який визначено у столичному Інституті раку.

Далі – в перший рік життя після онко -  комп’ютерна томографія кожні три місяці й вже на другому році, якщо все буде добре – КТ можна проходити раз на півроку.

Користувачів ФБ, які стикаються з такими ж проблемами, цікавлять питання оплати.

Й тут слід сказати чесно – за операцію краще заплатити, так роблять всі, бо насправді безплатного в житті нічого немає.

Тим більше, що робота лікаря має бути оцінена нормально й коли йдеться про вибір між життям та смертю, люди про ціну не думають.

А коштує все це – приблизно тисячу доларів, які ти збираєш у колег-журналістів, рідних, знайомих й подяка тут окрема – керівництву телекомпанії «Візит».

В підсумку ж, зважаючи на черги хворих в нашому онкологічному диспансері, – порада тільки одна.

Головне – робити все швидко і не затягувати. Й з цього приводу є тільки одна настанова тим, хто стикається з такою проблемою.

Не сидіть вдома склавши руки. Пробуйте все це перебороти і змінити важку реальність. Чим раніше це розпочати, тим більше шансів на успіх.  

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация