Нема де взяти. Депутати просять МБРР про відстрочку кредиту КП "Кременчукводоканал". Написали лист

897 0
Нема де взяти. Депутати просять МБРР про відстрочку кредиту КП "Кременчукводоканал". Написали лист

Вчора, 23 квітня, на пленарному засіданні сесії Кременчуцької міської ради депутати проголосували і прийняли звернення до Міністерства фінансів України та Міжнародного банку реконструкції та розвитку про так звану відстрочку виплат за активними в місті кредитами. 

Зокрема про перенесення дат погашення комунальним підприємством "Кременчукводоканал" кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Нагадаємо, це комунальне підприємство є учасником інвестиційного проєкту "Розвиток міської інфраструктури", за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (далі – МБРР) та повинно було сплатити до 15 квітня 2020 року 255 371,12 доларів США.

Оплату необхідно було здійснити в національній валюті України за курсом НБУ.

За несвоєчасне здійснення платежу до КП "Кременчукводоканал" будуть застосовуватися штрафні санкції, прописані угодою, що негативно відобразиться на "кредитній історії" підприємства та значно погіршить інвестиційну привабливість міста Кременчука. Тобто простішими словами - місту більше не дадуть кредит.

У зверненні йдеться про те, що КП "Кременчукводоканал" "опинилося у складних фінансових умовах. Незважаючи на встановлення з 5 лютого 2020 року економічно обґрунтованих тарифів, станом на сьогоднішній день рівень відшкодування діючими тарифами становить 86,6 %.

Невідповідність зумовлена введенням в дію Закону України "Про житлово-комунальні послуги", яким не передбачено такого виду комунальних послуг, як послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), тож новий тариф не застосовано до абонентів багатоквартирного житлового фонду, що призвело до падіння загального рівня відшкодування діючими тарифами фактичної середньої собівартості послуг".

Крім того, в листі до МБРР наголошується про те, що внаслідок впровадження карантинних та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної інфекції відбулося різке зниження рівня сплати за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення громадянами.

Загалом усе це, як зазначають депутати, призвело до гострої нестачі обігових коштів у підприємства. Тому, з огляду на вищезазначене, було неможливо до 15 квітня 2020 року в повному обсязі сплатити належну суму погашення кредиту, що був наданий  МБРР.

У листі ж вони просять перенесення дати чергового платежу на термін 6 місяців від дати закінчення карантинних заходів в Україні з відповідним зміщенням дат наступних виплат у графіку погашення позики.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация