Сьогодні українці відзначають свято Водохреще (Йордан)

741 0
Сьогодні українці відзначають свято Водохреще (Йордан)

Хрещення Господнє, Водохреще або Богоявлення - святкування однієї з найважливіших подій у житті Ісуса Христа. Це одне з двунадесятих свят, які безпосередньо пов'язані з земним життям сина Божого.

За переданням, свято має реальне підгрунтя: Іісуса хрестили у водах Іордану, коли йому виповнилося 30 років. Обряд проводив пророк Іоанн Предтеча, через це його згодом стали називати Хрестителем. Богоявленням це свято стали називати в пам'ять про диво, що сталося безпосередньо під час Хрещення. Під час обряду на Христа зійшов із небес Дух Святий, назвав його сином Божим.

Відзначати Водохреще як важливе православне свято почали ще за життя апостолів - про це свідчать відповідні згадки. Традиції Водохреща Подібно до більшості православних свят, на Богоявлення люди намагаються дотримуватися важливих правил і традицій.

17 січня завершувалися свята, а 18-го відзначали водохресний святвечір. Насамперед - це день суворого посту.

Водохрещенські купання та інші традиції.

19 січня у церквах проходять урочисті богослужіння, після завершення яких освячують воду. Вода ця вважається великою святинею – її називають агіасма. Вона не псується протягом року, нею кроплять дім та обійстя, додають у їжу.

Головна і, мабуть, знайома багатьом традиція цього свята - водохресні купання. Втім, майте на увазі – ця процедура не має нічого спільного з церковними правилами і канонами! Священники усих конфесій єдині в думці: у веселощах біля ополонки не має нічого християнського.

Прикмети на Водохреща

Ясна погода 19 січня буде означати неврожайний рік.

Хрещені на Водохреще проживуть щасливе життя

Йде сніг продуктивний хліборобний рік

Південний вітер на Водохреща - літо буде з грозами

Туман на воді - вдалий сезон для хліборобів.

Наступного після Водохреща люди справляли "посвятки" - тобто переходили до звичайного трудового ритму, та відзначали свято Івана Хрестителя.

Після Йордану наступали кількатижневі м'ясниці, під час яких ще можна справляти весілля і співати пісень. Після м'ясниць наступає найсуворіший Великий піст. Про нього кажуть так: "Великий піст усім притисне хвіст"

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация