“Повинні перемогти обидві сторони”: чому омбудсмен Горбачов приїхав з Києва до Кременчуцької ЗОШ №18

1 108 0
“Повинні перемогти обидві сторони”: чому омбудсмен Горбачов приїхав з Києва до Кременчуцької ЗОШ №18

Скандал, а точніше багато скандалів, які відбуваються в Кременчуцькій ЗОШ №18, винесли на всеукраїнський рівень. До освітнього омбудсмена Сергія Горбачова дійшли скарги й він сьогодні, 17 січня, з самого рання вже був у Кременчуці.

Суть скандалів ось у чому: учителька проти всього колективу на чолі з директрисою. Агітує журналістів приїжджати до школи та знімати, в яких умовах діти вчаться, харчуються тощо.

За законом учительку без серйозних причин звільнити не можна. А от догани їй виписують, скарги посилають. Вона також скаржиться.

Сергій Горбачов із самого ранку розмовляв із представниками трьох сторін: педколективом, учителькою та батьками.

Журналісти, щоб не гаяти часу, намагалися взяти коментар у директриси школи Валентини Шендрик. Вона одразу відмовилася, мовляв, є якісь свої справи, а там і до обідньої перерви недалеко. Потім вона додала, що після обіду в неї також будуть важливі справи, й поспішила зачинитися у своєму кабінеті.

Тому журналістам залишалося лише покірно чекати, доки Сергій Горбачов договорить віч-на-віч із представниками кожної зі сторін. Коли вислухав усіх, запросив до себе представників ЗМІ.

Сергій Горбачов прокоментував ситуацію:

“По-перше, є звернення від учителя школи, є звернення від батьків, які просять розібратися у подіях, які тут відбуваються, і допомогти владнати конфлікт, який реально існує. […] Досить складна ситуація, досить конфліктна. Є позиція адміністрації, є позиція вчителя, є позиція батьків. […] Я бачу відсутність комунікації”.

“Тепер я бачу, що є необхідність, щоб вони поспілкувалися, тому я попросив голову батьківської ради, щоб вона запитала батьків, чи зможуть вони сьогодні зібратися. Ввечері ми проведемо батьківські збори. Дуже напружена й досить неприємна ситуація. Є суттєві звинувачення і факти з обох боків. І з цим треба комунікувати. Головне — це не когось покарати, а щоб діти могли нормально вчитися в школі”.

На батьківських зборах, звісно ж, будуть не самі батьки: уладнання конфлікту не обійдеться і без адміністрації, і без учительки.

“Знаєте тактики переговорів, тактики комунікації, де є lose-win, тобто хтось у невдахах, а хтось — переможець. Для школи просто категорично необхідно, щоб було win-win, щоб усі вигравали. А для цього доводиться йти на певні компроміси, певні узгодження й розуміння позиції іншої сторони”.

 

 

Тож наразі головне завдання — знайти компроміс між сторонами конфлікту. Збори будуть сьогодні. Що буде далі — покаже час.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация