Водохреще. Через теплу зиму деякі кременчужани відмовилися від занурення у святу воду. Опитування

1 737 0
Водохреще. Через теплу зиму деякі кременчужани відмовилися від занурення у святу воду. Опитування

У неділю, 19 січня, українці відзначають Хрещення Господнє. У цей день освячують воду та занурюються в ополонку. Кременчужани традиційно роблять це на Дніпрі та Сухому Кагамлику. Цьогоріч скупатися на Водохреще можна буде у чотирьох спеціальних місцях.

Зануритися в Хрещенські води може абсолютно кожен бажаючий кременчужанин. Самі ж купання будуть проводитися під обов’язковим наглядом лікарів, водолазів, рятувальників та поліцейських. 

Але не всі кременчужани, попри традицію, цього року хочуть освятитися та змити весь негатив у цілющій воді, бо погода, на жаль, ніяк не асоціюється із зимою, скоріш із весною - морозу немає та й снігу також.

Через відсутність цих двох "атрибутів", вважають кременчужани, неможливо, на жаль, облаштувати зручні та безпечні умови для тих, хто бажає зануритися у воду. 

Варто зазначити, що в деяких містах України (наприклад у Рівному) влада відмовилася від традиційного купання з нагоди Водохреща. У нас же в Кременчуці все "в силі".

"Програма Плюс" запитала в кременчужан, чи занурюються вони у воду на Водохреще цього року та чи робили це раніше. Відповіді були різними. Більшість із містян попри власну традицію зануритися в ополонку на Водохреще, цю "затію" цьогоріч залишили, бо погода не та. Деякі кременчужани зазначили, що будуть купатися, якщо буде мороз, компанія чи ополонка :) 

Микола Пиріг "Купався. В цьому році не буду. Купатись потрібно в мороз. Коли на вулиці сиро - дуже гидко"

Инна Заворотная "Если будет солнышко в этот день, можно будет еще и позагорать, не только окунуться"

Светлана Норкина "Ні, не ризикуватиму останніми нирками"

Ольга Александровна "Да. Я купалась, но в этом году не буду. Когда нет мороза - противненько. Нужно когда мороз хороший, тогда будете в восторге"

Елена Чепурная "Купалась каждый год, но в этом, если будет мороз, то буду!!!"

Алла Каналащая "Нет, и не собираюсь"

Виталий Пискун "В ополонке в этом году вряд ли получится. По крайней мере, в Кременчуге"

 

 

Але, звісно, були й такі містяни, які з радістю купатимуться в цьому році на Водохреще.

Ольга Марковская "Купалась, класс!! С мужем "на слабо" спорила, ощущение изумительное, для меня влезть в воду в любое время года не проблема)))"

 

 

Зрештою, справа кожного - занурюватися чи ні на Водохреще в прохолодну воду. Але варто пам'ятати, що робити це не можна людям, які мають гострі респіраторні захворювання, гіпертонію чи ревматоїдний артрит. Обережним потрібно бути при будь-яких хронічних захворюваннях. Наприклад, із цукровим діабетом чи захворюванням нирок, бо цей орган особливо вразливий.

Лікарі також не радять після пірнання у водойму їхати на роботу. У теплому приміщенні людину може розморити й вона стане млявою. Як наслідок, складно сконцентруватись на виконанні своїх обов'язків. До напівпритомного чи непритомного стану може призвести спазм судин, викликаний купанням у холодній воді. 

Як поводитися після купання на Водохреще?

Медики радять добряче поприсідати, зробити махи руками або пробігтися в приміщення, якщо людина в ньому надалі зігріватиметься. Найбільше від холодної води потерпають кінцівки рук та ніг. Тому важливо мати сухе й тепле взуття та рукавиці. Якщо останні відсутні, то руки можна гріти, тримаючи їх ззаду на шиї чи животі. Одяг має бути зручним, не обтягувати і без ґудзиків, бо їх довго застібати.

І обережніше з алкоголем, його лікарі також не радять брати з собою на берег річки.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация