Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО

2 198 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО

Сьогодні, 27 листопада, в Кременчуцькій міській художній галереї, розташованій на вулиці Коцюбинського, 4, відкрилася виставка «Полотняні стежки долі».

 

 

Цю виставку представила майстриня традиційної вузлової ляльки Наталія Свиридюк, яка народилася в Полтаві. Жінка є заслуженим майстром народної творчості України.

 

 

Як сказала майстриня, яка, до речі, в нашому місті вперше, ця виставка – її відповідь Кременчуку та особисто керівниці галереї, художниці Оксані Бойко. Адже вона минулого року презентувала свою авторську роботу в бібліотеці Полтави.

 

 

Частину своїх робіт Наталія Свиридюк раніше направила в Київ, на виставку «Кращі майстри року». Саме тому в Кременчуці всього 14 ляльок. Загалом у «скарбничці» жінки близько 500 великих вузлових ляльок, а ось малих вона вже давно й не рахує.

 

 

Із дитинства Наталія була оточена мистецьким середовищем, від бабусі успадкувала захоплення народними традиціями та отримала перші навички з виготовлення ляльок.

 

 

Одним із напрямків роботи майстрині є створення вузлової ляльки, одягнутої в традиційний стрій Полтавщини. Кожна має свій особливий образ та характер.

 

 

Наталія Свиридюк сама виготовляє весь одяг та його оздоблення: вишивку на сорочках, аплікацію та вишивку на керсетках, ткані пояси, створює очіпки та намітки, при потребі фарбує тканину рослинними барвниками для досягнення цілісності художнього образу.

 

 

На заході майстриню нагородили Почесною грамотою за розвиток та поширення традицій виготовлення вузлової ляльки Полтавщини, а також збереження духовної спадщини України. Крім того, коваль Геннадій Сметанко подарував жінці підкову-оберіг. А ще Наталія пообіцяла зробити вузлову ляльку – образ, який буде характерний саме для Кременчуцького району.

 

 

Крім того, відвідувачі самі змогли навчитися робити такі традиційні українські ляльки, які раніше були не іграшками, а оберегами. Адже майстриня провела для них майстер-клас.

 

 

Триватиме виставка до 15 січня 2020 року. Тож кременчужани та гості міста ще встигнуть намилуватися цією неймовірною красою.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация