З 1 липня лікуємося по-новому. Медустанови Кременчука уклали угоди з НСЗУ

1 832 0
З 1 липня лікуємося по-новому. Медустанови Кременчука уклали угоди з НСЗУ

З першого липня співпрацю з Національною службою здоров'я України почнуть більше сотні медичних установ. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"149 медустанов первинки в 22 областях України починають роботу з НСЗУ! Це установи першої хвилі — тих міст, районів і громад, які добре підготувалися до змін", — заявила чиновниця.

Відомо, що угоди між обраними установами та НСЗУ були укладені до 5 червня. Вже з початку липня вони будуть фінансуватися за новою схемою. Ці установи першими отримають гроші за кількість прийнятих пацієнтів. 8 мільйонів українців обслуговуються у таких медичних установах

"На 149 закладів, з якими сьогодні укладені угоди, на друге півріччя буде виділено близько 1,5 млрд грн. Інші заклади охорони здоров'я, як і раніше, будуть надалі фінансуватися через механізм субвенції", - зазначила Супрун.

Відомо, що в першу хвилю потрапили всі столичні медустанови, кілька обласних центрів (Вінниця, Полтава і Черкаси), місто Кривий Ріг та Кременчук.

На сайті служби протягом п'яти днів буде опублікований список медустанов, які вже уклали угоди з НСЗУ.

"З 1 липня вони почнуть працювати за новими правилами. Вперше сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони повинні надавати, а держава буде оплачувати ці послуги згідно зі встановленим тарифом і коригувальним коефіцієнтом", - додала чиновниця.

Наприкінці липня почнеться друга хвиля підписання угод з медичними установами первинної ланки.

"Для того, щоб підписати угоду з НСЗУ й отримувати фінансування за новою моделлю, медустанови повинні стати комунальними некомерційними підприємствами, підключитися до електронної системи охорони здоров'я і підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги. До кінця року угоди повинні підписати всі заклади первинки", - підсумувала Супрун.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация