Кременчук може залишитися не тільки без футболу, а й без власного університету

2 817 0
Кременчук може залишитися не тільки без футболу, а й без власного університету

Про загрозу залишитися без власного університету розповів на сьогоднішньому засіданні сесії Кременчуцької міської ради декан факультету економіки і управління КрНУ Андрій Почтовюк.

За його словами, на минулій сесії міськради ставилося питання щодо прийняття об'єктів нерухомості державної власності до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука. При цьому деякі депутати до переліку таких об'єктів намагалися включити  стадіон "Політехнік" та басейн "Нептун", що перебувають на балансі  Кременчуцького Національного університету ім. Остроградського.

Стосовно цього декан КрНУ зазначив, що раніше, а саме у 2008 та 2011 рр., у міськраді вже порушувалося питання про відбирання або спільне користування стадіоном "Політехнік" та іншим майном університету. Тоді ж озвучувалися різні обіцянки та обсяги фінансування. Проте і досі  жодної підтримки ніхто так і не виділив.

І це при тому, що на постійній основі на базі університетського стадіону проводяться спартакіади, чемпіонати з футболу та волейболу, баскетболу, скелелазіння, працюють сторонні спортивні організації, тощо. До того ж, стадіон щомісяця відвідує більше тисячі осіб, серед яких не тільки студенти, а й школярі та дорослі. Загалом, стадіо експлуатується 7 днів на тиждень і як мінімум 6 годин на день.

Для більшої переконливості, Андрій Почтовюк нагадав присутнім депутатам й історії переведення стадіону на баланс університету. За його словами, у 90 роках, коли університет почв стрімко розвиватися, громаду просили надати у користування приміщення для навчальних корпусів чи гутожитків. Але цього не сталося. І всі ці об'єкти університету довелося викупати за величезні гроші. Тобто, на розширення матеріально-технічної бази університету  йшли кошти, які могли бути витрачені на заробітню плату викладачам.

Власне, на той час стадіон не мав ні дренажної системи, ні покриття, у спортивному комплексі були лише футбольні та баскетбольні поля. Натомість сьогодні оснащення "Політехніка" значно розширене, хоч і потребує капітального ремонту. Однак нестача коштів в університета не може, за словами декана, стати причиною рейдерського захоплення частин навчального закладу.

Андрій Почтовюк звернув увагу й на те, що такі дії міськради сьогодні, коли держава взяла курс на укрупнення та централізацію університетів, можуть привезти до втрати вищим навчальним закладом свого статусу "національного", або ж взагалі може перетворити КрНУ знову у філію того чи іншого вузу.

На завершення свого виступу, Андрій Почтовюк наголосив, що слід пишатися тим, що таке невелике місто, як Кременчук, має власний університет, який входить не тільки до національних, а йдо міжнародних рейтингів. І це досягення, за його словами, вуз здобув не завдяки. а всупереч діяльності місцевої влади.

З останнім реченням, міський голова Віталій Малецький не погодився та зазначив, що між підтримкою університету до його каденції та зараз є велика різниця. Також мер повідомив, що відповідь на дану заяву буде надано міською радою згодом.

Читайте також: Кременчук буде без футболу. На утримання Кременю немає коштів. Все пішло на кредити і не тільки

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация