В Україні зміняться вимоги до проїзду спецмашин до нових будівель

889 0
В Україні зміняться вимоги до проїзду спецмашин до нових будівель

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, удосконалює вимоги до проїзду пожежних та інших спеціальних машин до нових будівель.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Так, відповідно до нового ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» при проектуванні та будівництві проїзди для пожежної та іншої спеціальної техніки до житлових і громадських будинків мають передбачатися з усіх сторін.

У старому ДБН вимоги до безперешкодного проїзду спецтехніки в житлові квартали були недосконалими, що створювало додаткову загрозу для безпеки жителів.  Під час оновлення норм ми скоректували та більш деталізували їх. Тепер для житлових будинків вище 9 поверхів та громадських будівель вище 5 поверхів проїзди спецтехніки у двір обов’язково передбачатимуться з усіх сторін, а до інших споруд – проїзд з однієї поздовжньої сторони, — сказав він.

За словами Парцхаладзе, це унеможливить блокування проїздів пожежної та іншої спецтехніки в разі надзвичайних ситуацій та посилить безпеку жителів.

Нагадаємо, згідно з цим ДБН, також забороняється організація парковок для автомобілів усередині нових житлових кварталів, що також сприятиме безперешкодному доступу спеціальних машин у двір.

Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» уже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация