Скільки грошей доведеться викласти водіям за реєстрацію “євроблях”

1 305 0
Скільки грошей доведеться викласти водіям за реєстрацію “євроблях”

У парламенті готують законопроект, який повинен раз і назавжди вирішити проблему з “євробляхами” – автомобілями з іноземною реєстрацією.

Про це в коментарі УНН розповів член податкового комітету ВРУ Роберт Горват.

“Я буду подавати законопроект, у якому будуть чітко прописані правила користування автомобілями з іноземною реєстрацією на території України. Орієнтовно, це буде так: чим старіша машина – тим більший акциз має бути сплачений під час реєстрації.

Якщо ти маєш машину 90-х років, яку ти купив за 500 євро в Польщі чи Німеччині, то заплати, будь ласка, 2,5 тис. євро за її реєстрацію. Якщо авто 2005 року – має бути сплачено близько 40% вартості, якщо 2010 року і вище – близько 30% вартості. Наголошую, суми поки що умовні. Але за такою діаграмою ми маємо дійти до фінішу”, – розповів він.

Проблема автомобілів з іноземною реєстрацією буде вирішена найближчим часом, пообіцяв нардеп.

“І тут важливо, щоб власники авто, які купили автомобілі й сплатили всі податки, не залишились дискримінованими по відношенню до тих, хто завозить “євробляхи”, – підкреслив він.

Нагадаємо, днями голова комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна заявила, що питання про легалізацію “євроблях” буде на порядку денному лише після узгодження захисту вітчизняного ринку.

Серед тих, хто категорично проти легалізації “євроблях”, – член цього ж комітету, народний депутат від групи “Відродження” Дмитро Святаш, який лобіює інтереси автокомпаній “АІС”, що належать йому та Василю Полякову, вважають у “АвтоЄвроСилі”.

Активісти стверджують, що чиновники лише на словах піклуються про захист вітчизняного авторинку – насправді жоден з них українськими авто не користується. Тому в “АвтоЄвроСилі” висунули ультиматум: або нардепи легалізовують “євробляхи”, або пересідають на “Славути”.


Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували новий законопроект №8208, який пропонує відмінити акцизний збір та ПДВ для автомобілів з іноземною реєстрацією номерів, які ввозять для експлуатації на території України.

Додамо, що Ніна Южаніна, керівник комітету ВР України з питань податкової та митної політики, заявила, що вона ще до Нового року пропонувала активістам ознайомитися із законом Молдови щодо легалізації автомобілів з європейською реєстрацією. Питання з нелегальним користуванням іномарками вона пропонує вирішити подібним шляхом. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация