Виплата аліментів: депутати перетворять життя батьків на жахіття

1 037 0
Виплата аліментів: депутати перетворять життя батьків на жахіття

Український парламент вирішив міцно взятися за права дітей. Депутати вважають, що це допоможе покращити контроль над батьками в Україні. 

Відомо, що в Раді вже зареєстрували два законопроекти, які стосуються примусу до виконання зобов'язань щодо виплати аліментів. 

Законопроект №8296, який був поданий ще у квітні, пропонує встановити обмеження на продаж нерухомого майна, за умови знаходження особи в реєстрі боржників.

Наголошується, що при цьому борг повинен бути пов'язаний саме з невиплатою аліментів.

А ось новий проект 8296-1 хоч і містить такі обмеження, але блокує тільки безоплатне відчуження нерухомості родичів (батьків, братів, сестер).

У другому документі також вводиться термін «поважні причини для несплати аліментів». Від виплат можуть звільнити тих батьків, хто довів власну важку хворобу або свого родича.

Це буде стосуватися і тих неплатників, на утриманні яких є непрацездатні батьки.

Але в новому законопроекті пропонуються і більш серйозні обмеження для злісних неплатників аліментів.

Законопроект передбачає, що боржнику відмовлять у проведенні різного роду реєстраційних дій.

Законопроектом також посилюється покарання для винних. Депутати хочуть збільшити максимальний строк громадських робіт з 240 до 360 годин. В окремих випадках може загрожувати адмінарешт.

Нові санкції торкнуться і батьків, з ким проживає дитина, якщо вони перешкоджають побаченню дитини іншому з батьків.

Також документ пропонує встановити можливість вносити аліменти на особистий рахунок дитини у відділенні Ощадбанку. При цьому отримувач виплат, платник, державний або приватний виконавець зможе отримувати від банківських установ інформацію про рух коштів та операції по такому рахунку, а також залишки на ньому.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация