Кременчук потребує ще одну зону відпочинку - для безхатченків

1 139 0

Сьогодні у Кременчуці можна зустріти десятки бездомних. Вони просять милостиню біля церков, вишукують щось у смітниках, крутяться навколо базарів та магазинів, але найбільше шокують їхні прекрасні "сонячні ванни" на лавках у міських парках.

Мешканці вже сумніваються у доцільності цих лавок - усі переповнені цими товаришами.

Наприклад, на бульварі Пушкіна на зручних лавках (до речі, зі спинкою) постійно "відпочивають" кілька бездомних. Це обурює мешканців міста:

 

 - Щодня ми з чоловіком по дорозі додому після роботи зустрічаємо як мінімум 2-ох бездомних. Сидять собі на лавках мовчки, думають про своє. Хтось кидає їм навіть копійки "на хліб", хтось обзивається  і обходить подалі. Але більшість просто проходять повз із байдужим виглядом. Мені їх шкода, але якби у мене була дитина, то я, напевно, мала б іншу думку.

 

 - Я щодня гуляю у парку з онучкою, мене обурює, що бездомні, від котрих тхне смітником та алкоголем, просто сплять на лавках. І сісти потім страшно, може, вони там колються чи ще щось.

 

 

 - Я б запропонував місцевій раді виділити в місті територію для бомжів, де вони б могли збиратися, їсти, спати, «грати в шахи» та не бентежили б шляхетну публіку своїм виглядом та запахом.

 

- Я працюю уночі. Тож коли йду повз парк, то бачу - сплять голубчики прямо на лавках. Жах та й годі!

 

Дуже приємно! Вони тут, значить, уночі сплять, а ми вдень ​​на цих самих лавках сидимо. Якось не дуже віриться, що рано-вранці на бульварі з'являється усміхнена прибиральниця із ганчіркою, змоченою антисептиком, і починає віддраювати лавки після пахучих постояльців. Хоча так само сумнівно віриться, що всю ніч тут дефілює патруль з поліцейських, який стежить за порядком у цій потенційній зоні відпочинку.

Міська влада досі не вирішила цю проблему, затримувати безхатченка ніхто не буде, адже для цього повинна бути причина. Їх не затримають за те, що вони смердять чи просто неохайно виглядають. Ніхто не хоче ними займатися – брудне це питання, кажуть.

Читайте також: У "Майстерні міста" підбили підсумки. Тож які парки рятуватимуть?
 

Один із найпростіших кроків вирішення цієї проблеми – це будівництво соціальних пунктів, де людина могла б безкоштовно помитися, переночувати. Це можуть бути невеликі будівлі (щоб не викликати гнів у місцевих мешканців), будівництво і підтримка яких коштуватиме не так уже й багато.

В Україні проживає велика кількість людей, які залишилися без власного житла в силу різних причин, і серед них не тільки алкоголь або пристрасть до азартних ігор.
 

Як же з цим у Європі?

Невже у переходах Франції, Лондона чи Берліна вранці ви не побачите сплячих на лавках старих? У цілому, ситуація з бездомними там не особливо відрізняється від нашої. Хіба що бездомним легше живеться у країнах із теплим кліматом.

Наприклад, у Парижі бездомні практично на кожному кроці. Частина паризьких бездомних живуть у будинках колишніх фабрик та заводів на околиці міста. Влада столиці Франції намагається всіляко піклуватися про них, допомагає з їжею та одягом, також дозволяє ночувати у метро взимку.

А ось у столиці Німеччини ще кілька років тому бездомних важко було зустріти, хоча навряд чи хтось міг заявити про відсутність цієї проблеми. Зараз, коли ситуація з біженцями повинна була загостритися, мало що змінилося. Взагалі, у Німеччині "бездомний" - поняття умовне. Тут є безліч програм допомоги людям без житла, цим займаються благодійні організації, бюджети яких обчислюються десятками мільйонів євро. Їм дають не тільки дах над головою, а й гарячу їжу, одяг і за необхідності - медичну допомогу.

А що у нас?

Враження від сьогоднішньої прогулянки не дуже позитивне. Як тут не згадати героя Ясуловича з "Діамантової руки" з його легендарним: "А де ж йому гуляти?"  Тільки мова йде не про собак, а про нас із вами. Дійсно, де?

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация