У вищому адмінсуді чоловік оскаржує штраф 255 грн за парковку біля вареничної у Кременчуці

1 781 0

Цікава судова справа розпочалася в Автозаводському районному суді м. Кременчука, а перейшла до Харківського апеляційного адміністративного суду, а наразі перебуває на розгляді у Вищому адміністративному суді України. Цікавість її полягає в тому, що для позивача дешевше було б сплатити штраф 255 гривень, аніж судитися.

Позивач звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука з адміністративним позовом до Інспектора роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції у м. Кременчуці Департаменту патрульної поліції молодшого лейтенанта поліції, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, згідно якої на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи, 21 листопада 2016 року інспектором патрульної поліції у м. Кременчуці винесено постанову у справі про адміністративне порушення за те, що водій цього ж дня, приблизно о 14 год 25 хв, керуючи транспортним засобом SKODA OCTAVIA Ambiente, у м. Кременчуці по вулиці Соборній, 10/7, здійснив рух по тротуару, чим порушив п. 11.13 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність ч. 1 ст. 122 КУпАП.

Як свідчать матеріали даної справи, автомобіль позивача був припаркований біля будівлі закладу швидкого харчування «Варенична № 1» по вул. Соборній, 10/7 в м. Кременчук. Дана обставина підтверджується наявними у справі доказами, в тому числі фото - та відео-матеріалами. Цей факт визнає сам позивач.

Будь-яких доказів того, що позивач здійснив рух тротуаром з метою виконання робіт або обслуговування торговельного чи іншого підприємства, не надано.

Позивач із даною постановою не згодний, оскільки вважає останню незаконною та такою, що не відповідає дійсним обставинам справи, а також складеною за відсутності належних доказів та з грубим порушенням норм законодавства України. Пояснив, що до ситуації, що склалася на дорозі 21.11.2016 року, повинні застосовуватись не положення п. 11.13, а положення п. 1.10 та 15.10  дорожнього руху України. Отже, з викладених аргументів вважає рішення суду першої інстанції таким, що підлягає скасуванню, а його позовні вимоги - задоволенню.

Суд керувався, попри інші, такими законодавчими нормами:

Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані, зокрема, знати й неухильно дотримуватися вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху.

У відповідності до п. 11.13 ПДР України, забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках, окрім випадків, коли вони застосовуються для виконання робіт або обслуговування торговельних та інших підприємств, розташованих безпосередньо біля цих тротуарів або доріжок, за відсутності інших під'їздів і за умови виконання вимог пунктів 26.1-26.3 цих Правил.

Згідно до п. 26.1 Правил дорожнього руху, пішоходам дозволяється рухатися в житловій та пішохідній зоні як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху.

За приписами п. 26.3 Правил дорожнього руху, в пішохідну зону в'їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані в зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «інвалід», якими керують водії-інваліди. Якщо до об'єктів, розташованих на цій території, є інші під'їзди, водії повинні користуватися лише ними.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация