З нагоди Дня пам'яті та примирення в Кременчуці вшанували полеглих Героїв. ВІДЕО+ФОТО

2 532 0
З нагоди Дня пам'яті та примирення в Кременчуці  вшанували полеглих Героїв. ВІДЕО+ФОТО

На День пам'яті та примирення, котрий відзначається сьогодні, 8 травня, представники кременчуцького Майдану запросили АТОвців, волонтерів, активістів та всіх небайдужих кременчужан, щоб вшанувати пам'ять українських воїнів-захисників.

Нагадаємо, вперше нова традиція вшанування жертв Другої світової війни була розпочата в 2015 році, і таким чином Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції

9 квітня 2015 року Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової війни.

Закон був прийнятий відповідно до рекомендаційної резолюції ООН від 2004 року, яка проголосила 8 та 9 травня Днями пам'яті і примирення і запропонувала державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів перемоги або звільнення, щорічно відзначати один або два дні як данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни .

Під час святкування Дня пам'яті і примирення в Києві і обласних центрах біля пам'ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, встановлюється почесна варта, а також покладаються вінки і квіти.

З 2014 року символом Дня примирення і Дня Перемоги в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Слід вказати, що 8 травня в більшості європейських країн і в США відзначається День перемоги у Другій світовій війні (V-E Day, або Victory in Europe Day), оскільки 7 травня був підписаний акт капітуляції Німеччини, а 8 травня він вступив у силу за середньоєвропейським часом.

У Кременчуці Дня пам'яті та примирення було відзначено покладанням квітів до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні.

 

 

Крім того, сьогодні покладали вінки, квіти та установлювали фотографії загиблих АТОвців на меморіалі «Вічно живим».

 

 

Після меморіалу "Вічно живим" завітали до могили загиблого під Іловайськом воїна-захисника Олексія Древаля.

 

 

Згодом АТОвці, активісти, волонтери та просто небайдужі кременчужани відвідали місця поховання загиблих воїнів АТО та Майдану на Алеї Слави, що на Свіштовському цвинтарі. 

 

 

Фото та відеотрансляція: Андрій Михайленко

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация