Сьогодні виповнюється 31 рік з моменту Чорнобильської трагедії

2 830 0
Сьогодні виповнюється 31 рік з моменту Чорнобильської трагедії

Мітинг має відбутися сьогодні о 16-й годині біля памятного знаку "Жертвам Чорнобилю". що на території парку "Придніпровський".

Захід присвячується пам'яті ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, котрі за свою роботу розраховувались власним здоров'ям та життям. 

Довідка. 26 квітня 1986 відбулася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

 

 

Лише наступного дня, після того як в Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні сталася аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію.

Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, 31 людина загинула і понад 200 було госпіталізовані. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч осіб.

Побудована в 1976 році Чорнобильська АЕС, розташована в 100 кілометрах на північ від Києва, мала чотири реактора, кожен з яких був здатний виробляти до тисячі мегават електроенергії.

Увечері 25 квітня 1986 група інженерів почала проводити на четвертому реакторі абсолютно непідготовлений технічний експеримент, в ході якого потужність реактора була знижена на 7% від норми, а контрольні пристрої були відключені.

Робота реактора стала нестабільною і неконтрольованою. Стались як ядерний, так й хімічний вибухи.

 

 

Потужність вибухів була настільки великою, що було зруйновано сталеву й свинцеву обшивку реактору, а уповітря піднялось більше 60 тонн радіоактивних матеріалів.

З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч чоловік. Через традиційний в СРСР режим таємності  від громадян приховувалась інформація про справжні масштаби катастофи і в найбільш постраждалих областях України, Білорусії і Росії.

В перші дні після аварії не провадилося ніяких заходів щодо захисту населення від радіації.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», побудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію.

Однак великі пожежі і аварії в 1991 і в 1996 роках привели до зупинки спочатку другого, а потім і першого реактора.

У 2000 році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация