Кременчужани поспішають до церкви - сьогодні день святкування входу Ісуса Христа до Єрусалиму. Фото

1 028 0
Кременчужани поспішають до церкви - сьогодні день святкування входу Ісуса Христа до Єрусалиму. Фото

Сьогодні кременчужани поспішають до Церкви. Православні, католики, харизмати, баптисти, п'ятидесятники - усі намагаються потрапити на урочисте богослужіння. 

У Вербну неділю християнами відзначається вхід Ісуса Христа  у Єрусалим верхи на ослі. За описами у Євангеліях, народ зустрічає його, як царя, і кидає йому під ноги пальмове листя. У середньоморському регіоні пальми вважались знаком життя і перемоги, а в Ізраїлі - символом незалежності та перемог ізраїльського царя. Ослиця (осел) за єврейською традицією є символом скромності царя і його ненасильницької влади.

День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті, за якими послідувало воскресіння. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!» Урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим описаний в усіх Євангеліях. Цій події всі вони надають особливого значення.

Літургія Вербної неділі також згадує як радісні моменти процесії з пальмами, так і Страсті Господні. Цим церква підкреслює, що тріумф Христа і Його Жертва завжди нерозривно пов'язані.

Вербною цю неділю називали тому, що в цей день віруючі святили вербу. Це шановане дерево в Україні, про яке складено пісні та легенди, навіть існує приказка «Без верби й калини нема України».

Процесія з вербами (пальмами) є, з одного боку, пам'яткою про давню історичну подію, а з іншого — нашими кроками разом із Христом. Процесія у Церкві має тріумфальний характер. Христос входить до свого міста, як Цар і Господь, приймає спонтанне прославлення мешканців. Цим Церква хоче сказати, що як за кілька днів Христос Господь зазнає жорстокої смерті, то все одно ніхто не позбавить Його царської величі і права на панування.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация