Депутати міськради сьогодні не схотіли офіційно підтримати легалізацію цивільної зброї в Україні

2 212 0
Депутати міськради сьогодні не схотіли офіційно підтримати легалізацію цивільної зброї в Україні

Депутат міськради Оксана Піддубна сьогодні із депутатським запитом звернулася до міського голови з приводу підтримки проекту Закону «Про цивільну зброю і боєприпаси».

Як повідомила депутат міськради, до неї з таким проханням звернулися представники міської організації партії «Національний корпус».

Ми вже повідомляли, що даний законопроект покликаний законодавчо врегулювати обіг зброї серед цивільного населення.

Згідно з текстом запиту, короткоствольна зброя дозволена в ряді країн пострадянського простору, успішний такий досвід і в європейських країнах, де є показники зниження рівня злочинності. А українці, згідно з Конституцією, мають право на захист свого життя і здоров'я.

 

 

Піддубна повідомила, що вся зброя, яка знаходиться зараз на руках, поза законом. Разом з тим в умовах відсутності відповідного законодавства під виглядом мисливських рушниць без зайвих проблем можна придбати зброю, за допомогою якої можна не тільки полювати на тварин, але й на броньовану військову техніку (танки в тому числі).

Депутат у своєму запиті просить зобов'язати юридичне управління міськвиконкому підготувати проект рішення про звернення до влади України з вимогою якнайшвидше підготувати та проголосувати за відповідне рішення міської ради, на підставі якого звернутися до керівництва держави з проханням якомога швидше прийняти вказаний Закон.

Читайте також: Малецького просять офіційно підтримати легалізацію цивільної зброї та боєприпасів в Україні

Запит Піддубної підтримали тільки 10 колег.

Слід мати на увазі проблеми, котрі даний Закон має вирішити.

По-перше. Станом на сьогодні виключно вся зброя, котра знаходиться на руках у цивільного населення (мисливська зброя та боєприпаси до неї в тому числі), знаходиться поза Законом. Існуючий порядок видачі дозволів на придбання мисливської зброї та боприпасів до неї регулюється лише на рівні Наказу МВС України № 622 від 1998 року, котрий у свою чергу не відповідає Конституції України.

Що цікаво, нині за відсутності законодавчого врегулювання у вигляді мисливських рушниць можна придбати надпотужну зброю калібру .338 «ЛАПУА МАГНУМ» ТА .50 «БіЕмДжі». Вказані калібри (8,6 та 12,7 міліметрів відповідно) дозволяють на півтора кілометра боротися не тільки із солдатами, але й у буквальному сенсі слова полювати на броньовану військову техніку (БТРи, БРДМи, бойова оптика танків).

По-друге. В той же час через відсутність Закону, який би врегульовував питання обігу цивільної зброї та боєприпасів, стаття 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) фактично не може бути застосована правоохоронними органами, оскільки її положення апелюють до дозволів, котрі мають бути передбачені Законом. Немає закону – немає порушення.

Це означає, що будь-хто, хто має в себе вдома арсенал зброї, може бути певен у тому, що його за це ніхто не може притягти до кримінальної відповідальності. А всі вироки судів, винесених за статтею 263 КК України, слід скасовувати як такі, що не відповідають Закону.

По-третє. Проект вказаного Закону не тільки врегульовує вищевказані питання, але й стимулюватиме громадян України до реєстрації зброї, навіть тої, котра була знайдена. При цьому дозвіл на реєстрацію такої зброї та її використання буде видаватися за умови її попередньої перевірки по кулегільзотеках та відсутності її застосування під час скоєння злочинів.

По-четверте. Вказаний Закон запровадить Єдиний державний реєстр, де будуть зберігатися дані по всіх зареєстрованих одиницях зброї, що, безумовно, матиме профілактичний ефект.

По-п’яте. На третій рік фактичної війни Росії проти України вже давно слід приділити увагу саме культурі (не культу) поводження зі зброєю. Прийняття Закону - перший крок до цього.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация