Що робити, якщо дитина страждає лунатизмом? Поради лікаря

1 310 0
Що робити, якщо дитина страждає лунатизмом? Поради лікаря

Нещодавно в центрі міста дві матусі розмовляли між собою. Одна казала іншій, що в неї дитина ходить по ночах, інколи вскрикує у сні. Що тільки не робили – не допомагає.

З цього приводу доктору Комаровському задавали подібне питання на офіційному сайті. Тож доцільно буде і кременчужанам дізнатися про те, що робити у подібних випадках:

До доктора звернулась дописувач: «Нашому синові 11 років, і коли він спить, то іноді, не відкриваючи очей, починає бурмотіти якісь історії і намагається ходити по кімнаті. Акуратно його будимо, щоб він відкрив очі, і тільки після цього він нормально засинає. Що це може бути?»

Відповідає Комаровський:

«Ви описуєте класичний лунатизм — це не така вже рідкісна штука: до 20% дітей можуть мати епізодично такі проблеми, і більш ніж у 90% це проходить після періоду статевого дозрівання.

Власне, це не лікується ніякими особливими ліками. Тому те, що ви робите, це абсолютно правильно. Ваше головне завдання — влаштувати все так, щоб він вночі нікуди піти не міг, нічого не міг відкрити, залізти кудись, впасти...

 Що ще ви можете зробити, щоб допомогти йому?.. Зменшити емоційні навантаження у другій половині дня, організувати все так, щоб він йшов спати не після телевізора, а після спокійної прогулянки або після теплої ванни. Практично це все, що залежить від вас. Загалом, вам залишається експериментувати з розпорядком дня, почекати, не метушитися — це все тимчасові неприємності.»

Читайте також: Битва за тариф: до якого рівня зростуть тарифи на ексвитрати. ЦИФРИ

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация