Флешмоб #SOSмайбутнє. Реформи як ціанистий калій замість панацеї

1 698 0
Флешмоб #SOSмайбутнє. Реформи як ціанистий калій замість панацеї

У соцмережах з'явився новий флешмоб -  " #SOSмайбутнє - врятуймо професійну естетичну освіту". 

Приводом для створення такої хвилі вияву суспільної думки  стало переведення шкіл мистецтва на фінансування з місцевих бюджетів та зниження їхнього статусу  фактично до гуртків самодіяльності.

На думку учасників акції, це стане черговим раундом у боротьбі української держави зі своїми талановитими дітьми. Звичайно, це стане ударом по українській культурі, де діти мусять опиратися усім можливим і неможливим перепонам, що їх чинить держава.

Не виключено, що метою переведення шкіл та будинків юнацької творчості в підпорядкування місцевих органів самоврядування є переведення ділянок, які займають ці заклади, у чиїсь руки. Адже скандали навколо дозволів Мінкультури на будівництво в історичних зонах українських міст уже стали чи не головним інформаційним приводом цього відомства.

Та, як відзначають у мережах, такі дії у сфері культури не можна назвати "рейдерством нерухомості" ― йдеться про рейдерство майбутнього.
 

"Ми щодня бачимо, як з вулиць зникають історичні будівлі та соціальні й культурні заклади. Вони перетворюються або на руїни, або на фундамент для «гральних залів», що швидесенько вилазять на цих ділянках. 

Проте я точно знаю, що із цим уже негайно треба щось РОБИТИ! Такого майбутнього я не хочу. Із колегами, друзями та однодумцями я почала у соцмережах акцію #SOSмайбутнє.

Це ― громадянський моніторинг українських міст та сіл, де ми фотографуємо найбільш кричущі ознаки прийдешньої тотальної гуманітарної катастрофи. А саме: зруйновані стадіони, неймовірні будівлі минулих століть, що доживають свої останні роки, мистецькі школи, які потребують негайної модернізації. Ми власноруч створюємо цей народний реєстр тих місць та закладів, які потребують допомоги вже зараз. Негайно", - заявила під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Наталія Заболотна, громадський діяч, засновник Art Ukraine Foundation. 

До #SOSмайбутнє вже приєдналися справжні герої української культури – Роман Балаян, Іван Драч, Григорій Грабович, Мирослав Попович. Щодня свої фотографії на підтримку акції надсилають громадяни з різних куточків країни.

 


Погодьтеся, компанія достойна. Але без нас вона не буде повною, адже йдеться не тільки про майбутнє держави, а й про наше особисте. У Кременчуці теж повно будинків, що мали цікаву історію, а тепер не мають майбутнього. То чому б не привернути увагу й до наших споруд-пам'яток, наприклад, по вулиці Гоголя чи по Соборній?

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация