Власників собак змусять прибирати наслідки вигулу тварин? У проекті закупівля собачої вбиральні

2 626 0
Власників собак змусять прибирати наслідки вигулу тварин? У проекті закупівля собачої вбиральні

У Кременчуці є три категорії людей – ті, хто люблять людей і ненавидять тварин, є ті, хто ненавидить людей і обожнює тварин, а є ті, кому байдужі і люди, і тварини... Хоча можна ще одну групу додати – це ті, хто за мир у всьому світі.

Тож з приходом у світ соціальних мереж ті, хто ніколи в житті не зустрілися б, мають нагоду вести запеклі бої на сторінках соцмереж. Переважно воюють перші дві категорії – ті, хто ненавидить, та ті, хто обожнює домашніх тварин.

Серед усього того, чому можна ненавидіти собак, – це за їхні екскременти. Якщо з котиками та іншими усе простіше – лоток поставив, прибрав і ніяких проблем, то з собаками складніше. Час від часу кременчужани, що втрапили в "міну" навесні, скаржаться на неподобство, що коять власники домашніх собак – мовляв, вигулюють де не треба. І тут, звичайно, виникає питання, як експерти на вигляд визначають, що це не від безпритульних тварин залишки.

Через непристосованість простору українських міст до життя в них тварин щорічно активісти за чисте місто пропонують різні пропозиції, від радикальних – усіх собак з їхніми господарями перестріляти, до більш раціональних – змусити їх збирати в пакетики фекалії.

Тож у Кременчуці запропонували вихід із ситуації трохи інакший – встановити собачу вбиральню.

 

 

Читайте також: Кременчукводоканал "прокачав" - у міськвідділі поліції плавають фекалії та смердить

Про це на сторінці у соцмережі ВК «За чистий Кременчук» написали активісти. Пропозицію подали на сайт «Пітчинг проектів активних громадян міста Кременчук».

Тож, за повідомленням активістів, «сьогодні було подано від нашого громадського руху ідею облаштування для початку (бо сума чималенька) 7 вбиралень для собак з екопакетами для утилізації. Конструкція антивандальна - має цільну сталеву основу. Всі функціональні елементи оцинковані».

В Україні кілька років тому було відхилено закон, який змусив би прибирати фекалії після домашніх тварин під час вигулу. Відхилили, бо на мить уявили, як усі власники собак бігають з лопатками та відшукують продукт життєдіяльності своєї тварини. Мабуть, відхилили цей законопроект депутати-власники великих порід собак. Вони подумали про те, яка лопата за розміром має бути для сенбернара, дога, кавказької вівчарки, мастифа тощо...

 

 

Звичайно, всі тягнуться до Європи, де за собаками ходять з лопатками, як нам, на думку активістів, - «диким людям», розповідають.

Так, але чи для нашого менталітету ці лопатки та пакетики? І питання нев нижчому гатунку нашого народу. Кременчужани доволі сильно борються за чистий Кременчук, навіть в умовах бідності намагаються прикрасити двори якимись саморобними витворами, зробити стіл зі старих дверей, альтанку з дроту, огорожу з шин, дитячі атракціони з підручних матеріалів...

Питання в тому, яка у нас влада. Якщо в Європі, може, влада і краде, але ж видно, що роблять за кошти платників податків – дороги там рівненькі. Грязюки там немає, бо всюди облаштовані доріжки, стічні канави. Газони – це норма навіть у бідних кварталах, а не розкіш біля будинків чиновників або олігархів. Звичайно, якщо на такій скошеній травичці або на чистій вулиці десь тваринка в туалет сходить, то це видно. І дійсно, там без слів стає ніяково власникові. За твої податки влада, комунальники навели такий порядок, то чому б не прибрати. Але що в Кременчуці? Тане сніг, а разом з ним і асфальт, замість газонів – болото, замість тротуарів - вибоїни. А дороги засипають невідомо чим – відмивання грошей під кодовою назвою «Ямкові ремонти» - це шок для європейців. Наша ж влада бореться з корупцією, і тому  в нашій країні суцільні руїни.

Ну то у власників собак, мабуть, теж терпіння лопається – трохи фекалій більше, трохи менше - один вигляд.

 

 

Тож у парках, де пройшлася рука піарщиків влади, ніколи ніхто не додумується вигулювати собак. Спрацьовує метод європейців: де чисто, там не смітять.

Питання в тому, що, згідно із Законом України  «Про захист тварин від жорстокого поводження», домашні тварини мають право на вигул як з метою поспілкуватися з собі подібними, так і для того, щоб сходити в туалет.

Уже нормативними документами місцевих органів регулюються дрібні питання і забороняється вигул у парках, навчальних закладах, місцях масового скупчення людей, дитячих майданчиках тощо...Вигулювати собак можна на пустирях, за будинками, на спеціальних майданчиках.

У нашому місті багатоповерхівки переважно розташовані дуже щільно. Пустирі є в поодиноких місцях. Власники собак у Кременчуці змушені гуляти у шкільних парках для спілкування собак у вечірній час та на якихось клаптиках землі у дворі, де нібито ніхто не ходить, – у туалет.

Закон України не змушує нікого ходити з лопатками. Але змушує вигулювати собак у відведених місцях і безпечних для перехожих.

Найголовнішою проблемою стає відсутність цих самих місць, де можна собаці сходити в туалет і які має відводити влада. Там має бути організоване прибирання території. Але цього немає.

Але власники тварин не дають собакам ходити в туалет просто на тротуарі, на дитячих майданчих, біля дітей. Власне, якщо так і трапляється, то стараються прибрати. І це явище не масове, а поодиноке – нещасні випадки.

У місті є велика кількість безпритульних тварин, які й роблять усе те, за що потім сварять домашніх собак.

Тож щодо європейського диво-апарата.

Ціна питання – 2500 гривень за апарат. Установка – 500 гривень. Обслуговування в Києві коштує 300 гривень на місяць.

А тепер рахуємо доцільність і шукаємо альтернативу:

Одному собаці треба сходити в туалет 3-4 рази на добу. Картридж з пакетами – на одну заправку – 200 штук. При запропонованому обслуговуванні заміна картриджу - один раз на два тижні. Тож 400 пакетів вистачить на 1 місяць на обслуговування лише 4 собак.

Тож з того, що пропонується, щоб 7 убиралень забезпечували 28 собак на місяць у разі обслуговування апаратів за додаткові 300 гривень за місяць. А що з іншими, якщо у кожному кварталі в Кременчуці мешкає від 4 до 15 домашніх собак?

 

 

Чи стоїть питання так гостро?  

Порядну людину не треба змушувати прибирати після собаки, якщо та наклала в недозволеному місці – посеред тротуару тощо. Але й примушувати прибирати усюди власників собак – це не є правильно. Не всі такі міцні нерви мають, щоб ритися у фекаліях.  

Була в центрі міста одна сім’я, де самотня жінка виховувала двох доньок, одна з них - інвалід. Вони втрьох не працювали і мали час ходити з лопаткою. Вони були вкрай порядні й постійно влітку закопували після собаки, а коли взимку закопати було неможливо – несли на сміттєзвалище, але якщо здоров’я не дозволяло йти на смітник – несли до дому в пакетиках, бо ніде в районі вигулу собаки не було жодного смітника. Трохи дивні, але порядні, тому й носилися з пакетиками.

Тож якщо нинішня влада не дбає про смітники, то чи подбає про науково-технічний прогрес у сфері прибирання екскрементів?

Якби у місті були смітники на кожні хоча б 100 метрів – питання можна б було і так вирішити для тих, у кого собака робить неподобство в заборонених місцях.

Непорядних – могила виправить і на них навіть Європа не вплине.

Тож починати, мабуть, потрібно з головного – висвітлення законодавчої та нормативної бази стосовно питання вигулу собак  на сайті міськвиконкому. Оприлюднення списку майданчиків. Доведення до населення роз’яснення того, коли лопатка потрібна (у заборонених місцях) та не потрібна (у дозволених). Власникам собак розповідають лише, що не можна, але що можна і де потрібно – про це населення не інформують.

Але за відсутності чіткого регулювання в нашому місті питання відведення майданчиків для вигулу собак війни серед кременчужан і надалі продовжуватимуться.

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация