Після ін'єкції проти поліомієліту другокласник четвертий день знаходиться в реанімації

1 535 0
Після ін'єкції проти поліомієліту другокласник четвертий день знаходиться в реанімації

Після ін'єкції проти поліомієліту другокласник Максим Доценко з Охтирки на Сумщині четвертий день знаходиться в реанімації дитячої обласної лікарні.

Наступного дня після щеплення у дитини різко піднялася температура.

"Крім температури, була блювота. Після огляду в районі нас направили в обласну лікарню. Син у реанімації. Він не може самостійно дихати", - розповів батько Роман Доценко.

Остаточний діагноз хлопцеві ще не встановили. Лікарі підозрюють менінгіт. Для підтвердження чекають результатів аналізів із Харкова.

 Про це повідомляє "Спецкор".

І хоча, за свідченнями лікарів, такі випадки дуже рідкісні, але кременчужани й так з острахом проводять щеплення. Як можуть вплинути такі випадки на загальну тенденцію вакцинації дітей – невідомо. Кілька років тому в Україні повідомлялося про три випадки смерті дітей після щеплення від поліомієліту.

Тоді МОЗ заперечило, що смерті були пов’язані з щепленням, хоча у дітей підвищувалася температура на наступний день після вакцинації та протягом кількох днів вони помирали.

Довідково:

1. Що таке поліомієліт?

Поліомієліт — це висококонтагіозне захворювання, викликане поліовірусом. Він вражає нервову систему і може викликати параліч і навіть смерть усього за кілька годин.

2. Як передається поліомієліт?

Дикий поліовірус (ДП) потрапляє в організм через рот з водою або їжею, які були забруднені фекаліями зараженої особи. Вірус розмножується в кишечнику і виділяється з фекаліями зараженої особи, через які він може бути переданий іншим людям.

3. Які симптоми поліомієліту?

Початковими симптомами поліомієліту є:

висока температура

втома

головний біль

блювота

ригідність потилиці

біль у кінцівках.

4. Хто піддається ризику зараження?

Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років.

5. Які наслідки поліомієліту?

Поліомієліт викликає такі наслідки:

В одного з кожних 200 осіб, заражених поліомієлітом, настає необоротний параліч (зазвичай ніг).

З числа паралізованих осіб 5%-10% помирають при паралічу дихальних м'язів, викликаний вірусом.

6. Чи є засіб від поліомієліту?

Ні, засобів від поліомієліту немає. Поліомієліту можна запобігти тільки з допомогою імунізації. Існує безпечна і ефективна вакцина від поліомієліту — оральна поліовакцина (ОПВ). ОПВ забезпечує необхідний захист дітей від поліомієліту. У разі неодноразового застосування вона захищає дитину довічно.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация