
Після ін'єкції проти поліомієліту другокласник Максим Доценко з Охтирки на Сумщині четвертий день знаходиться в реанімації дитячої обласної лікарні.
Наступного дня після щеплення у дитини різко піднялася температура.
"Крім температури, була блювота. Після огляду в районі нас направили в обласну лікарню. Син у реанімації. Він не може самостійно дихати", - розповів батько Роман Доценко.
Остаточний діагноз хлопцеві ще не встановили. Лікарі підозрюють менінгіт. Для підтвердження чекають результатів аналізів із Харкова.
Про це повідомляє "Спецкор".
І хоча, за свідченнями лікарів, такі випадки дуже рідкісні, але кременчужани й так з острахом проводять щеплення. Як можуть вплинути такі випадки на загальну тенденцію вакцинації дітей – невідомо. Кілька років тому в Україні повідомлялося про три випадки смерті дітей після щеплення від поліомієліту.
Тоді МОЗ заперечило, що смерті були пов’язані з щепленням, хоча у дітей підвищувалася температура на наступний день після вакцинації та протягом кількох днів вони помирали.
Довідково:
1. Що таке поліомієліт?
Поліомієліт — це висококонтагіозне захворювання, викликане поліовірусом. Він вражає нервову систему і може викликати параліч і навіть смерть усього за кілька годин.
2. Як передається поліомієліт?
Дикий поліовірус (ДП) потрапляє в організм через рот з водою або їжею, які були забруднені фекаліями зараженої особи. Вірус розмножується в кишечнику і виділяється з фекаліями зараженої особи, через які він може бути переданий іншим людям.
3. Які симптоми поліомієліту?
Початковими симптомами поліомієліту є:
висока температура
втома
головний біль
блювота
ригідність потилиці
біль у кінцівках.
4. Хто піддається ризику зараження?
Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років.
5. Які наслідки поліомієліту?
Поліомієліт викликає такі наслідки:
В одного з кожних 200 осіб, заражених поліомієлітом, настає необоротний параліч (зазвичай ніг).
З числа паралізованих осіб 5%-10% помирають при паралічу дихальних м'язів, викликаний вірусом.
6. Чи є засіб від поліомієліту?
Ні, засобів від поліомієліту немає. Поліомієліту можна запобігти тільки з допомогою імунізації. Існує безпечна і ефективна вакцина від поліомієліту — оральна поліовакцина (ОПВ). ОПВ забезпечує необхідний захист дітей від поліомієліту. У разі неодноразового застосування вона захищає дитину довічно.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись