Кременчуцькі активісти будуть проводити рейди. Тих, хто спалює листя, здаватимуть поліції

927 0
Кременчуцькі активісти будуть проводити рейди. Тих, хто спалює листя, здаватимуть поліції

«Увага! У понеділок, 13 березня, о 18.00, зупинка "Керченська" (як їхати з центру) відбудеться збір мешканців Молодіжного для проведення рейду по нашому приватному секторі. Проведення рейду від Керченської до пивзаводу. Вже дістало, що місто задихається від диму! У поліції завтра багато роботи буде! Чекаємо усіх небайдужих!» - написали автори в групі «За чистий Кременчук» у соцмережі в ВК.

Таке рішення стало відповіддю одних кременчужан на порушення з боку інших. А саме: у приватному секторі сезон спалювання торішнього листя, від якого страждає все місто.

У повітрі стоїть смог і сморід.

«Програма Плюс» раніше повідомляла:

«Кременчужани вже декілька діб не можуть спати вночі! В повітрі стоїть сморід від диму. Рясний отруйний туман окутує місто щовечора і до глибокої ночі.

Бажаючі подихати – надихуються вдень.

 Цього разу питання ускладнюється тим, що в квартирах багатоповерхових будинків занадто тепло, так як опалення ще працює, а надворі значно потепліло.

Вдома люди задихаються від спеки та смогу – шкіру пересушує, носа закладає, маленькі діти прокидаються посеред ночі, старі бабусі пізно ввечері йдуть якомога подалі від місця отруєння, щоб пересидіти на лавочці та запобігти зупинці серця.

І врятуватися від домашньої спеки неможливо, бо з вулиці несе смогом, і врятуватися від смогу, зачинивши вікна, не можна, бо до ранку можна задихнутися від спеки...

...Тож розігнати хмари смогу, здається, можна одним шляхом – оперативним реагуванням влади. По-перше, треба залучити спеціалістів, які підтвердять, що причина смогу - спалення листя. Далі треба поінформувати населення, як законним, безпечним, зручним способом вони можуть позбутися цього листя та створити умови, якщо їх немає. Далі створити рейдову групу, до складу якої мають входити відповідні спеціалісти екологічної служби, правоохоронці, представники влади тощо. У місті вже є приклади того, як боролися з торговцями алкоголем та з проблемами працевлаштування. Здається, настав час порушити питання спалення листя, яке є протизаконним та дуже небезпечним на подібному рівні.

Небайдужі люди та активісти ж зі свого боку не повинні опускати руки. Місто приносить чималі кошти до бюджету. Тому для мешканців мають бути створені і зручні умови для вивезення листя за межі міста, і екологічно безпечні умови для життя та здоров’я».

Тож з того, що стало відомо від поліцейських, активісти можуть ловити на гарячому підпалювачів та викликати поліцію. На виклик поліція реагує і складає протоколи. Згідно з протоколом, порушників будуть штрафувати. 

Читайте також: За кілька днів у кременчужан згоріло все, що могло. Одна з пожеж сталася через підпал торішнього листя

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация