10 книг про все, що відбувається у нашій голові

1 862 0
10 книг про все, що відбувається у нашій голові

Мозок - це гніздо, де живе наша особистість з її мріями, надіями, прагненнями. Як створюється ця особистість день за днем, враження за враженням, імпульс за імпульсом - про це розповідають люди, які дуже багато знають з питань нейрофізіології.

Ми зібрали 10 книжок, які варто почитати, якщо ви намагаєтеся зрозуміти свій мозок. Усе розповідається дуже просто, зрозуміло і пізнавально.

 

"Як ми приймаємо рішення"      Джона Лерер Як працює мозок, який обробляє колосальні обсяги інформації? Як співвідносяться розум і інтуїція? Книга розповідає про те, як відбувається процес вибору, і підказує, як зробити його більш ефективним.

 

 


«Як мозок змушує нас робити дурниці»      Ася Казанцева Ася Казанцева займається науковою журналістикою, що вже зобов'язує говорити про складні речі просто, зрозуміло і захоплююче. А тут ще й тема, яка будь-кого може зачепити за живе: чому я, розумна людина, іноді витворяю такі речі, що й сам себе не впізнаю.


 

 

 "Народження розуму. Загадки нашої свідомості"      Вілейанур Рамачандран Фантоми, синестезія, роль мозку в еволюції мови, художнє і метафоричне сприйняття, навіщо еволюція створила сміх і який зв'язок між пташеням чайки і Пікассо - через усі ці частини автор книги намагається вийти до відповіді на найбільш цікаве і глобальне питання - що ж таке свідомість?

 

 


"Дракони Едему"      Карл Саган Американський фізик Карл Саган талановитий у всьому. Тому він заліз і в галузь людської свідомості. У своїй книзі він розповідає про походження та формування розуму. Книга була удостоєна Пулітцерівської премії і не втратила своєї чарівності і всебічності, незважаючи на сорок років, що минули з дня її написання.

 "Людина, яка прийняла дружину за капелюх"      Олівер Сакс Лікар-нейропсихолог описує випадки зі своєї практики і розкриває секрети, як мозок витворяє з людиною різні фокуси. У книзі йдеться про різні прояви захворювань, але вони проливають світло і на деякі випадкові та повсякденні омани цілком здорових людей. 

 

 


"Про інтелект"      Джеф Хокінс
 Хокінс викладає в книзі свою теорію того, як працює людський мозок, намагаючись пояснити, чому провалилися спроби створити штучний інтелект. Його ідея народилася у поєднанні нейробіології, психології та кібернетики. Читати це дуже цікаво, але варто пам'ятати, що це тільки припущення ерудованого кібернетика. 

 "Мозок: короткий посібник"      Джек Льюїс і Адріан Вебстер Що відбувається з мозком, коли ми змушуємо його виконувати багато завдань одночасно? Звідки беруться найбільш креативні ідеї і як перевести мозок у творчий режим? Ця книга говорить не тільки про будову мозку, але і про те, як ним можна скористатися в житті. 

 "Мозок онлайн. Людина в епоху інтернету"      Гігі Ворган та  Гері Смолл Сьогодні ми вже не можемо собі уявити життя без комп'ютерів та інтернету. Щодня виникають нові гаджети, до яких мозок змушений пристосовуватися. Професор Лос-Анджелеського університету і директор Наукового центру з проблем старіння намагається розібратися, що ж відбувається з мозком у нову епоху. 

 "Мозок і душа. Як нервова діяльність формує наш внутрішній світ"      Кріс Фріт Сьогодні в галузі вивчення людського мозку, завдяки методам нейровізуалізації, відбувається справжня революція. У книзі про новітні досягнення цієї науки розповідається дуже просто і зрозуміло, так, що зрозуміє і школяр. 


 


"Недосконала людина"      Гарі Маркус Автор книги стверджує: людина від початку недосконала, а еволюція мозку проходила абсолютно випадково і всі наші здібності створювалися з підручних матеріалів. Це клудж - безглузде, незграбне, але напрочуд ефективне рішення проблеми. Незважаючи на сувору передмову, висновки автора оптимістичні.

  

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация