Прогрес лякає: в армії США на 3D-принтері навчились друкувати гранатомети та боєприпаси до них

880 0

В армії США продемонстрували гранатомет, надрукований на 3D-принтері.

Армія США продемонструвала гранатомет, який майже повністю сконструйований з частин, надрукованих на 3D-принтері, повідомиляє ресурс Popular Mechanics.

Гранатомет називається RAMBO (Rapid Additively Manufactured Ballistics Ordnance). Модифікований гранатомет M203 має приклад та пістолетну рукоятку. Окрім пружин і затискачів, у RAMBO всі 50 індивідуальних частин виготовлені за допомогою тривимірного друку.

Стовбур і ствольна коробка зроблені з алюмінію за допомогою прямого лазерного спікання. А пусковий гачок і ударник віддруковані зі сталі 4340.

Читайте також: Техно: як людина у 2025 році полетить освоювати Марс. ВІДЕО+ІНФОграфіка

 

Роздруковані деталі гранатомета

 

Гранати для цієї зброї теж надруковані на принтері. Це тренувальні заряди M781 без вибухівки з алюмінію, які наповнені склом нейлону. Як наголошують в армії, після тестів і 15 пострілів гранатомет показав нульову ступінь погіршення. Тобто надруковані гранати вилітають зі ствола всього на 5% повільніше, ніж звичайні гранати, тим самим доводячи, що робота системи наближена до стандартного озброєння.

 

Роздрукований боєприпас

 

На виготовлення такої розробки знадобилося близько 75 годин, проте в армії США таким результатом задоволені, але розуміють, що їм є ще над чим працювати.

«З використанням звичайних методів для друку такої зброї знадобляться місяці і тисячі доларів, а також неймовірні знання інженерії, щоб правильно зробити ствол такого гранатомета», – розповіли розробники.

В армії припускають, що все озброєння в майбутньому буде саме друкуватись, а в подальшій перспективі це будуть робити самі солдати прямо на місці служби

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация