Катастрофа в Кременчуці. Торішнє листя спалюють посеред міста. Люди задихаються, влада мовчить

1 159 0
Катастрофа в Кременчуці. Торішнє листя спалюють посеред міста. Люди задихаються, влада мовчить

Кременчужани вже декілька діб не можуть спати вночі! В повітрі стоїть сморід від диму. Рясний отруйний туман окутує місто щовечора і до глибокої ночі.

Бажаючі подихати – надихуються вдень.

 Цього разу питання ускладнюється тим, що в квартирах багатоповерхових будинків занадто тепло, так як опалення ще працює, а надворі значно потепліло.

Вдома люди задихаються від спеки та смогу – шкіру пересушує, носа закладає, маленькі діти прокидаються посеред ночі, старі бабусі пізно ввечері йдуть якомога подалі від місця отруєння, щоб пересидіти на лавочці та запобігти зупинці серця.

І врятуватися від домашньої спеки неможливо, бо з вулиці несе смогом, і врятуватися від смогу, зачинивши вікна, не можна, бо до ранку можна задихнутися від спеки.

У соцмережі та під під’їздами багатоповерхівок кременчужани обговорювали, що відбувається. На думку більшості, це палять торішнє листя у приватному секторі.

Кременчужани помітили перерву на 8 березня – начебто у тих, хто труїв, був вихідний день і дали людям відпочити та відіспатися.

Що могли кременчужани, те й зробили.

 На виклик патрульної поліції поліцейські реагують, приїжджають на місце події і повідомляють заявникам: «Самим очі виїдає, відчуваємо смог усюди, бачимо димову завісу, але не можемо знайти джерело. Якби хтось побачив конкретно, хто палить, ми б склали протокол, а так об’їздили все навкруги – нічого не бачимо, бо то може бути у дворах за парканами».

Люди повідомляють, що сморід відчутний був цієї ночі і на Молодіжному, і в районі залізничного вокзалу, і електростанції, по периметру всього маршруту 15Б.

 Як виявляється, багато диму від того, що листя вологе. Тому коли його намагаються спалити, воно не горить, а дуже сильно димить.

Багато кременчужан наразі зневірилися, що влада чимось допоможе, окрім «поговорити», і тому висловлювалися, що нема толку телефонувати на міську гарячу лінію 1563, мовляв, уже телефонували. Багато хто каже, що і поліція не допоможе. Бо виконавчий комітет не міг побачити свого часу очевидні викиди промислових підприємств, то чи зверне увагу на питання спалення листя.

Тож розвести хмари смогу, здається, можна одним шляхом – оперативним реагуванням влади. По-перше, треба залучити спеціалістів, які підтвердять, що причина смогу - спалення листя. Далі треба поінформувати населення, як законним, безпечним, зручним шляхом вони можуть позбутися цього листя та створити умови, якщо їх немає. Далі створити рейдову групу, до складу якої мають входити відповідні спеціалісти екологічної служби, правоохоронці, представники влади тощо. У місті вже є приклади того, як боролися з торговцями алкоголем та проблемами працевлаштування. Здається, настав час порушити питання спалення листя, яке є протизаконним та дуже небезпечним на подібному рівні.

Небайдужі люди та активісти ж зі свого боку не повинні опускати руки. Місто приносить чималі кошти до бюджету. Тому для мешканців мають бути створені і зручні умови для вивезення листя за межі міста, і екологічно безпечні умови для життя та здоров’я. 

Читайте також: Бажаючі відправити дитину в табір можуть подавати заяви. Частину вартості путівки відшкодує бюджет

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация