РНБО доручила Кабміну перерахувати тарифи на комунальні послуги та узаконити перевезення антрациту

875 0
РНБО доручила Кабміну перерахувати тарифи на комунальні послуги та узаконити перевезення антрациту

Рада національної безпеки й оборони доручила Кабміну разом з НКРЕКП невідкладно вивчити об'єктивність, економічну та соціальну обґрунтованість встановлених тарифів на енергоносії, електроенергію та житлово-комунальні послуги. 
Про це йдеться в рішенні РНБО від 16 лютого, затвердженому президентським указом №37/2017.

Згідно з документом,  Кабмін зобов’язаний разом із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, невідкладно опрацювати можливі заходи щодо вдосконалення механізмів державного регулювання діяльності у цій сфері природних монополій та управління суб'єктами господарювання, корпоративні права яких належать державі, а також поінформувати населення про результати цієї роботи.

Варто додати, що це не дає підстав вважати, що тарифи на комуналку зменшать, але помріяти можна.

Взагалі, дане рішення викликано тим, про що писалося раніше – введенням надзвичайного стану в енергетиці країни. Але Уряд разом з Прем’єр-міністром та Президентом оголосили негласну війну активістам, які блокують торгівлю з окупантами. Тож даний наказ означає не що інше, як намагання обгрунтувати торгівлю з окупантами та вивести її на законний рівень. Чи це так - покаже час.

РНБО доручила силовикам невідкладно забезпечити громадський порядок у районі АТО. Крім того, уряду доручено розробити та забезпечити реалізацію програми побудови нових енергоблоків і реконструкції наявних енергоблоків теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, на яких використовується вугілля антрацитової групи, для забезпечення застосування ними вугілля газової групи вітчизняного видобутку.

Кабміну доручено невідкладно вжити вичерпних заходів щодо нейтралізації загрози енергетичній безпеці України.  "Національній поліції України, Національній гвардії України, Службі безпеки України забезпечити безпеку та унеможливити у встановлений законом спосіб спроби порушення громадського порядку на об'єктах критичної інфраструктури. Службі безпеки України невідкладно активізувати роботу щодо нейтралізації спроб російських спецслужб, їхньої агентури, пов'язаних з ними підривних елементів та диверсійно-розвідувальних груп ускладнити функціонування об'єктів критичної інфраструктури", - сказано у документі.

 Також РНБО зобов’язала Кабмін затвердити порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях та перелік товарів, заборонених для переміщення, й опрацювати і запровадити план дій щодо посилення боротьби з незаконним переміщенням товарів у районі проведення АТО. Крім того, Кабмін зобов’язаний організувати в районі проведення АТО ремонт пошкодженої транспортної інфраструктури (мостів, залізничних переходів тощо).

Тож чим саме є даний документ РНБО, підписаний Президентом, – важко сказати, через те що активісти на чолі з Семеном Семенченком заявили про те, що саме їм погрожують зачисткою МВС. Та за умови, що в документі хитромудро сказано про тих, з ким силовики мають намір боротися, можливо, мова йде про узаконення боротьби з активістами, у складі яких українці, учасники бойових дій АТО, діючі ЗСУ, деякі ОДА.

Чи буде краще від цього рішення пересічним громадянам - невідомо.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация