Медики відзвітували про свою роботу - кременчужан поменшало

1 165 0
Медики відзвітували про свою роботу - кременчужан поменшало

Учора на щорічному звіті за 2016 рік начальник управління  охорони здоров’я Максим Середа розпочав зустріч зі своєї доповіді.

За його словами, в Кременчуці офіційно зареєстровано 222 825 осіб. Дітей – 35000. Офіційно мігрували лише 319 осіб, але насправді цифри можуть різнитися через непопулярність реєстрації мешканців за місцем проживання. Народилося у 2016 році 2187 дітей, що на 56 менше, ніж у 2015 році.

За минулий рік померло 3108 чоловік. Переважно в Кременчуці помирають від порушень органів системи кровообігу – 70%, від новоутворень – 25,7 %, травми та отруєння – 4,8 %,  захворювання органів травлення – 3,6 %, захворювання органів дихання – 1,8 %. За минулий рік троє дітей померли у віці до 6 днів. Це сталося через надто малу вагу новонароджених у зв’язку з поганим фізичним станом породіль.

Максим Середа зазначив, що зросла пізня діагностика онкозахворювань. Спричинено це тим, що через скрутний матеріальний стан люди не так часто звертаються до лікарів на ранній стадії, побоюючись великих витрат. Тож коли вже пізно, то ніякі гроші не в змозі допомогти.

Начальник управління нагадав, що в місті робиться флюорографія безкоштовно, тому проходження даного обстеження на найкращому показнику.

Значне місце посідають захворювання дихальних шляхів серед дорослих, але найбільше у дітей. Особливо страждають мешканці Молодіжного, що проживають біля Північного промислового вузла.

Максим Середа наголосив на проблемі низького користування програмою «Доступна Аптека» серед породіль.

Тобто за даною програмою батьки новонароджених дітей можуть скористатися частковим відшкодуванням вартості ліків. Але для того, щоб це зробити, потрібно вказати у рецепті дані дитини, серед яких – індивідуальний податковий номер. Багато ж мам не знають про те, що держава наполягає на отриманні ідентифікаційного коду у перші дні народження.

Тож начальник управління доручив усім медикам інформувати породіль про можливість отримати відшкодування вартості ліків за рецептами й таким чином заохочувати до замовлення коду вчасно.

12128 осіб пройшли обстеження на ВІЛ. Виявлено 60 хворих, 55 з них взяли на облік. У 26 з них – СНІД. За часів незалежності у місті померло 104 людини від СНІДу.

У Кременчуці працює «Кабінет довіри», що розташований у лікарні Придніпровській по вулиці Леонова. Наразі там на обліку знаходиться 392 особи.

Також завдяки отриманню лікарями сімейної медицини швидкотестів набагато частіше вдається діагностувати захворювання.

Максим Середа припускає, що насправді інфікованих набагато більше, але не всі проходять обстеження, тому цифри можуть різнитися.

У місті, за словами Максима Середи, існує проблема з кількістю лікарів. Минулого року місто обслуговував 681 лікар, 246 з них мають вищу категорію. Штат переважно недоукомплектований.

У 2016 році 38776 чоловік лікувалися на стаціонарі, прийнято 107000 викликів додому, приблизно 1366000 прийшли на прийом у поліклініку, 274 000 - у стоматологічну клініку.

Наразі у процесі допідготовки інтерни, яких очікують. Хоча їх мало – всього пару чоловік, але Максим Середа просив їх прийняти, допомагати, навчати, щоб вони лишилися працювати на благо нашого міста.

Головний лікар дитячої поліклініки Лариса Носенко доповіла про те, що за 2016 рік до лікарні звернулося 11141 дитина, з них 8235 госпіталізовано. У дитячій лікарні планується відремонтувати хірургічне відділення, а наразі закуплені ліжка – 190 шт та 231 комплект постільної білизни. Також закуплено 5 нових плит у харчоблок, м’ясорубка, автоклав, рентген-апарат, автомобіль і три медичні апарати.

У дитячій лікарні працює лікувальний басейн, що користується попитом. Головний лікар пообіцяла, що усуне проблеми перебоїв в роботі та басейн працюватиме постійно.

З 20 січня запрацює нововведення – безкоштовний перший день лікування дитини. Мається на увазі, що на перший день перебування дитини в лікарні з місцевого бюджету виділяються кошти на ліки. Вже проведено тендер закупівлі ліків на виділений 1 млн 39 тисяч гривень з бюджету. Тож до понеділка ліки привезуть і програма запрацює.

Також з виступу головного лікаря міського пологового будинку Ярослава Прокопчука стало відомо, що у Кременчуці за часи незалежності України показник абортів зменшився з 6500 на рік до трохи більше, ніж 800 у 2016 році. Наразі пологовий будинок має високий рівень матеріально-технічного забезпечення. Але при цьому наповнюваність лише на 50%. Також за рік тут народили 756 іногородніх жінок.

Тому планується на 5% знизити у наступному році вартість пологів для породіль. А також ведуться перемовини з керівниками міст та районів про компенсацію за надані послуги, щоб породіллі мали право на безкоштовну медицину.

У 2017 році планується крокувати по запровадженій системі реформ у Міністерстві охорони здоров’я. Наразі Полтавська область потрапила до 5 перших областей, які впровадили систему сімейної медицини, тому за обіцянкою Уряду до процесу реформування буде залучено міжнародних фахівців та інвестиції. У Кременчуці 100% лікарів є сімейними, і це є прикладом для інших.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация