Як новенький: пораненому "Градом" АТОвцю з Кременчука відростили ногу. ФОТО+ВІДЕО. 18+

1 643 0
Як новенький: пораненому "Градом" АТОвцю з Кременчука відростили ногу. ФОТО+ВІДЕО. 18+

Поранення Андрій отримав восени 2014-го під Слов’яносербськом, коли ворог обстріляв наші позиції з «Градів». Про це повідомляє Всеукраїнський центр волонтерів.

До проекту "Біотех-реабілітація поранених"  Андрій долучився у кінці 2014-го року, стан був досить тяжким: тоді ніхто не знав, чи стане він взагалі на власні ноги. Хлопчині вичистили рештки потрощеної кістки, вивели ногу у правильне положення і зафіксували її апаратом Ілізарова.

За якийсь час у місце масштабного дефекту імплантували 8-сантиметровий кістковий матрикс, виготовлений із власної тканини пацієнта, та оточили його клітинними матеріалами. Дуже скоро ці матеріали перетворилися на нову кістку фактично монолітної міцності.

Читайте також: Кременчуцький волонтер отримав патент на свою мобільну станцію переливання крові. ФОТО+ВІДЕО

 

 

Читайте також: Допомогти Авдіївці хто чим може! Або в чому неправий мер Кременчука Малецький

"Фактично здоровий! Один із перших учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» Андрій пройшов контрольний огляд через рік після завершення лікування. І лікувальний курс, і сам огляд проводив лікар ортопед-травматолог Володимир Оксимець. За результатами обстежень лікар вдоволено констатував: на такі чудові темпи і обсяги відновлення ніхто і не сподівався", - повідомляють волонтери.

Сам Андрій каже: сьогодні повністю повернувся до нормального життя, і про травму навіть не згадує. А згадувати є що: за допомогою клітинних технологій хлопцеві відновили аж вісім сантиметрів потрощеної гомілкової кістки.

От так кістка виглядала до початку лікування:

 

 

Дірка в нозі, мінус 8 сантиметрів кістки та загроза ампутації. Результати лікування видно на головному фото до статті.

Лікування Андрія оплатили коштом народних пожертв  волонтери «People’s Project». Цей випадок обійшовся нам у 290 тисяч гривень, а от держава вчергове просто лишилася осторонь. На превеликий жаль, ситуація склалася таким чином, що лікувати тяжкопоранених хлопців можна лише за рахунок благодійної допомоги.

Доки держава не витрачає на відновлення своїх поранених солдатів ані копійки, розраховувати вони можуть лише на пересічних громадян.

Сам Андрій за час російської агресії двічі був у полоні: Перший раз - наприкінці березня 2014 року, коли російські війська оточили його частину під Феодосією. Після цього частина була переведена в Донецьк, а через три місяці і її захопили сепаратисти.

Варто відзначити, що боєць - один з героїв, які визволяли Слов'янськ.

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация