Кременчуцька площа представлена в Московській галереї, а кременчужанами занедбана

1 088 0
Кременчуцька площа представлена в Московській галереї, а кременчужанами занедбана

Серед петицій кременчужан представлена така, яка відкриває багатьом таємниці історії. Автор Бояренцев Сергій просить звернути увагу суспільства та влади на те, що відома картина, написана кременчужанином на фоні кременчуцької архітектури півтора століття тому представлена у Московській Третьяковській галереї. 

У самому ж Кременчуці залишилася ця будівля, яка зображена на картині, але вона потребує термінової реконструкції і перебуває у занедбаному стані. З цього приводу автор закликає вжити заходів зі збереження історичної пам’ятки. Також додаються дуже цікаві історичні факти про історію картини та  відео про часи написання картини.  

«Для кожної людини найдорожчим є місто, де вона народилася і виросла. Для нас це Кременчук. У роки Другої світової війни він був зруйнований на 97%, вціліли лише деякі будівлі кінця XIX-початку XX ст. Будинок, про який піде мова, дивом зберігся, але знаходиться на межі руйнування. Ви можете сказати, що ми порушуємо цю тему невчасно, але справа в тому, що якщо саме зараз не вжити заходів зі збереження історичної спадщини, то це буде злочином перед нашими нащадками. Пам'ятайте слова: Народ, який забув своє минуле, не має майбутнього. Півтора століття тому відомим російським художником з Кременчука Євграфом Крендовським була написана картина «Площа провінційного міста», яка нині експонується в Московській Третьяковській галереї. Довгий час вважалося, що на цій картині зображено Олександрівську (нині Круглу) площу в Полтаві. У 2015 році В.О.Тарасовим і мною було доведено, що на полотні художник зобразив ринкову площу і будинок тилових складів посаду Крюків, нині Крюківський район міста Кременчука. Унікальна споруда складів, збудована ще в 1810 році, зараз знаходиться в жалюгідному стані. У листопаді 2015 року в Третьяковській галереї відбулася щорічна конференція, на якій пролунала і наша доповідь. Зараз ми ведемо перемовини з дирекцією галереї про те, щоб повернути правду і зробити корекцію назви картини. Ми ж, городяни, повинні докласти зусиль для того, щоб зберегти історичну будівлю, зображену на картині. Розповідь-дослідження про нашого земляка, художника Є.Ф.Крендовського, його картину і будинок інтендантських складів.  У минулому році була написана музична поема, присвячена цій темі .Звернення до засобів масової інформації міста залишилися без уваги. Таке відчуття, що на згадку про цей будинок накладено табу і її списано з рахунків міста. Навіть на Гугл і Яндекс-картах будівля не має адреси! Звертаємося до мешканців міста підтримати петицію, а міську владу вжити заходів для збереження цієї пам'ятки архітектури».

 

Тож небайдужі можуть допомогти зберегти пам'ятку та історичну будівлю проголосувавши за петицію на сайті.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация