Мешканці вимагають розсекретити секретні бази грального бізнесу

989 0
Мешканці вимагають розсекретити секретні бази грального бізнесу

 

Сміливі звернення роблять до місцевої влади кременчужани.  І не бояться… Вони намагаються боротися як можуть. Ось таким прикладом стала електронна петиція до місцевої влади  від одного з мешканців.

 

 

Мова про те, що в Кременчуці з давних-давен існують як  частина культурної спадщини  гральні заклади. І їх таки пильно оберігає як кожна нова влада Кременчука, так нові й старі правоохоронці. Бо час минає, а протизаконні заклади таки продовжують своє існування. І чомусь очі на це питання заплющені у всіх, окрім народу.

Звісно, в голові кожної мислячої людини виникає питання про те, хто цим парадом загадкових приміщень із заклеєними вікнами та посиленою охороною на дверях заправляє. Цікаво, чому у патрульних  щоденно виникають підозри до якихось підлітків на вулиці, але не виникає ніяких підозр стосовно цих закладів? На центральних вулицях кожен перехожий може побачити ці приміщення, які є по всьому місту, і у кожного виникає питання: що ж то там таке таємниче? Там і авто паркується цікавих персон, звідти хлопці виходять, постійно оглядаючись навколо та, щось ховаючи у кишені, швидко йдуть подалі.

Але  кременчужанам це не подобається в усі часи.  

Колись у місті ігрові заклади були відкритими. Сміливо існували  в центрі міста. Кременчук свого часу прогримів на всю країну історією про банду «Сороконіжок», організатором якої був власник грального клубу «New Star». Тоді на базі приміщення цього грального клубу відбувалася організація банди до 2009 року. Співробітники обласного управління по боротьбі з організованою злочинністю, які провели операцію з ліквідації «Сороконіжок», говорили про те, що угруповання нараховувало не менше півсотні міцних хлопців-спортсменів. Організатори банди примушували вступати в угруповання, а коли люди відповідали категоричною відмовою, вивозили за місто, жорстоко били, змусивши стати на коліна і просити вибачення у ватажка.  Вони безкарно орудували в місті протягом кількох років. Проте в ході судового розгляду «масштаби діяльності спортсменів-розбійників були різко зменшені. Від рук злочинців постраждали більше 100 осіб.  Тим не менш, у суд були передані матеріали лише по чотирьох потерпілих, та й то прокуратура в ході розгляду справи прибрала звинувачення в здирстві, хуліганстві і нанесенні тілесних ушкоджень трьом з них, оскільки потерпілі не були в суді і місце їх фактичного проживання встановити було неможливо. Суддя дав організаторам по два з половиною, а іншим – по року з відтермінуванням вироку.

Люди розповідали, що тоді на клуб писали заяви, бо петицій не було. Але ті заяви нічого не змінювали, а до дуже активних приходили охоронці з клубу і били заявників, примушуючи забрати заяву. Певні поліцейські прикривали заклад, не пускаючи у хід заяви, а імітуючи, що зі справою розбираються. Серед заявників були батьки дітей, яких втягували у ці гральні заклади. Бо там учні прогулювали навчання, продавали й наркотичні засоби, молодь втягували в борги, а потім ставили на «лічильник», а задля відпрацювання боргу відправляли на кримінал та підсаджували на вживання та продаж наркотиків. Багато тодішніх підлітків, які просто заходили пограти, зламали своє життя. Нескорених били, а тих, хто підкорився, - підставляли. Також власників звинувачували у створенні порноматеріалів та їх розповсюдженні. Казали й про вбивства.

Наразі гральні клуби мають інакші форми – кращу матеріально-технічну базу, інший рівень захисту від навколишнього світу. З огляду на ці приміщення, на яких заклеєні вікна та двері з дзвоником, – пропускна система там для «своїх». Що наразі там відбувається – важко сказати ззовні, але факт таємничості, можливості власників платити оренду, утримувати охорону, працювати цілодобово і не пускати при цьому усіх поспіль наштовхує на припущення, що матеріально це вигідно.

Також незрозумілим є й феномен «нелягайки», як у пісні «нас б’ють – ми літаєм»! Скільки б поліція не звітувала про викриті гральні заклади, вони все одно існують. Так, інколи можуть «лейби» на рекламі переклеїти зовні, трішки змінити місце дислокації.

Раніше повідомлялось: Боряться - не поборють: поліція накрила гральні зали в Кременчуці. ФОТОрепортаж

Звичайно, варто б додати до петиції прохання до мера Кременчука поінформувати мешканців про те, що за секретні об’єкти заполонили місто? Люди мають знати про секретні спецслужби та їх діяльність. Може, варто було б перевірити комісією з членів місцевої влади такі заклади та оприлюднити їх результати? Перевірити податки, працівників, санітарні норми, причини пропускної системи до закладу. Може, там ядерні бомби розробляють? Час зараз не спокійний! Все може бути!

Якщо у міського голови на меті є навести лад, то ніщо не стає на перешкоді. Що ж із цим питанням не так?

Як би там не було, але зухвале перебування цих закладів досі на центральних вулицях міста шокує навіть байдужих.

Що б там не творилося, але варто пам’ятати, як власнику грального закладу за кілька років вдалося покалічити сотням молодих і дорослих кременчужан долю, зламати життя. При цьому вийти сухим з води. Не варто забувати про першу роль міської влади та правоохоронців у вирішенні цього питання.

Але, на жаль, інколи саму владу треба змушувати робити щось корисне. А потім контролювати, щоб вони не просто замулили очі, а зробили конкретну, закінчену справу з очищення міста. Та щоб ті, хто стане ініціатором закликів про закриття грального бізнесу, не підпали під тиск власників таких закладів, варто кременчужанам об'єднатися і стати разом на захисті нашого міста. Чим більше людей, тим менше можливостей не реагувати та ламати активістів.

Тож іде збір підписів, й охочі можуть віддати свій підпис за  звернення «Перевірити законність роботи гральних закладів(ігрових автоматів) в Кременчуці. Заборонити їх роботу в нічний час.»

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация