Омбудсмен оскаржує норми КПК щодо продовження запобіжного заходу у Конституційному суді

842 0
 Омбудсмен оскаржує норми КПК  щодо продовження запобіжного заходу у Конституційному суді

Валерія Лутковська оскаржує в Конституційному Суді України норми Кримінального процесуального Кодексу щодо продовження запобіжного заходу, про це повідомляється на офіційній сторінці Омбудсмена у Фейсбуці.

Мова йде про частину 3 статті 315 Кримінального процесуального Кодексу. Ця норма передбачає, що під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. За відсутності зазначених клопотань сторін кримінального провадження застосування заходів забезпечення кримінального провадження, обраних під час досудового розслідування, вважається продовженим

Омбудсмен звертає увагу, на те, що, згідно зі статтею 29 Конституції, «ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду». А у випадках, коли тримання за гратами подовжується «автоматично», ні про яке мотивування не йдеться.

Читайте також: Перший віце-мер Кременчука Пелипенко заборонив заходити у міськвиконком дітям з іграшковою зброєю 

Тож законодавець має забезпечити правове регулювання, яке дасть можливість враховувати конституційні вимоги щодо прав людини, за якого судді при вирішенні питання щодо подальшого тримання під вартою прийматимуть обгрунтовані рішення, які не тільки містили б посилання на законодавчі підстави або обмежувалися твердженням про відсутність підстав для зміни запобіжного заходу, а й мали б аналіз усіх аргументів на користь чи проти тримання під вартою на підставі конкретних обставин», — наголосила омбудсмен.

Обгрунтовується подання до Конституційного Суду практикою Європейського суду з прав людини у справах про застосування заходів щодо обмеження волі та статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, у якій ідеться про право на свободу та особисту недоторканність.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация