Серед "списків Савченко" є мінімум 5-ро полтавців, яких хочуть отримати в «ДНР» та «ЛНР»

1 134 0
Серед "списків Савченко" є мінімум 5-ро полтавців, яких хочуть отримати в «ДНР» та «ЛНР»

Про це повідомляє полтавський інформаційний ресурс "Полтавщина".

Як зазначається, у списках значаться підозрювані у підготовці терористичного акту в Полтаві та «розвідник» за літаками опинилися в списках осіб, яких хочуть обміняти самопроголошені «республіки» — «ДНР» та «ЛНР», наразі вони перебувають під вартою

Читайте також: То вам війна з терористами, а нам – бізнес. Чиновники Полтавської ОДА – мешканцям області

Позафракційний народний депутат України Надія Савченко у себе на сторінці у Facebook оприлюднила список українців, яких утримують у неволі на території Росії, «ДНР» та «ЛНР» та у Криму. Паралельно із цим вона показала список осіб, яких хочуть отримати в «ДНР» та «ЛНР».

 

Читайте також: Гроші Кременчука: на КП "Благоустрій Кременчука" швиденько купляють "Ниву"

Зокрема, нардеп написала таке:

Етап перший: здійснюється обмін по списках, які підтверджує кожна сторона зі свого боку утримуваних полонених. Етап другий: з тих, хто залишився в списках, розшукуються по прихованих в’язницях і підвалах, однією й іншою стороною, всі полонені, що залишилися живі. Етап третій: усіх, кого знайти не вдалося, визнаються мертвими або безвісти зниклими.

Після чого починається робота з розшукування захоронень, ексгумації, ідентифікації й перепоховання загиблих. І цей найважчий момент влада повинна буде пояснити рідним тих, кого вони посилали на смерть.

Тепер звернемо увагу на списки. Ми маємо дві категорії обміну. Перша категорія - це наші військовополонені, що знаходяться на окупованій Росією території Донецької та Луганської областей України. Українською стороною подається запит на 129 людей.

Протилежна сторона підтверджує 42 людини. Ще Україною розшукуються 494 безвісти зниклих. Вони пропорційні обміну на ув’язнених в Україні по списках, які запрошують представники окупованих Росією територій Донецької й Луганської областей України. Від «ДНР» в списках таких людей 524, а від «ЛНР» 377 людей.

Читайте також: Підтримай окупанта: на сайті Kremenchug.ua досі незаконно висить об'ява по Керченському мосту

Частину людей з цих списків українська сторона також підтверджує - приблизно 256. При таких розкладах маємо перший етап обміну підтверджених осіб з обох боків — це 42 на 256.

Друга категорія обміну - це українські політв’язні, що утримуються у російських в’язницях та в окупованому Росією Криму. Їх на даний час 44 людини. В Україні у в’язницях теж є російські громадяни, які відбувають покарання за злочини, скоєні проти територіальної цілісності України та проти українського народу в період з 2014 по 2016 роки.

Їх на даний час 102 особи. Маємо перший етап обміну по другій категорії «всіх на всіх» — це 44 на 102.

Серед опублікованих списків є Шанько Артур Валентинович, Омельченко Едуард Миколайович, Любченко Максим Іванович та Певрухін Сергій Анатолійович, яких підозрюють у спробі теракту в Полтаві. Втім за 2 роки суду полтавським «терористам» навіть не зачитали обвинувальний акт.

Є в списках і Жук В’ячеслав Анатолійович, який передавав в «ДНР» військову інформацію і на початку минулого року отримав 5 років тюрми.

У СБУ засудили ідею Савченко оприлюднити списки полонених українців, а радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що це може зашкодити і полоненим, і їхнім родинам.

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация