У Полтаві триває службове розслідування з приводу загибелі чоловіка від грипу. ЩО РАДЯТЬ ЛІКАРІ

1 099 0
У Полтаві триває службове розслідування з приводу загибелі чоловіка від грипу. ЩО РАДЯТЬ ЛІКАРІ

Про це повідомляє полтавський інформ-ресурс "Полтавщина" з посиланням на власні джерела.

Відповідна комісія, що проводить розслідування, має встановити, чи отримав хворий належне лікування під час захворювання.

Читайте також: Шестеро людей померло від грипу за минулий тиждень, один летальний випадок - на Полтавщині

У департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА призначили службове розслідування за фактом смерті хворого на грип. Сам випадок трапився у Полтаві наприкінці 2016 року. Місцевий мешканець, якому за 50 років, 20 грудня звернувся до сімейного лікаря за допомогою. 23 грудня він помер у реанімаційному відділенні одного з лікувальних закладів міста.

Клініко-експертна комісія повинна встановити, як саме лікували хворого на усіх стадіях. За попередніми даними, призначене лікування відповідало уніфікованим протоколам.

Як повідомляється, хворий помер саме від грипу. Є блискавичні форми протікання грипу, тяжкий перебіг хвороби.

Тоді лікарям дуже складно втримати ситуацію під контролем. Хворий не робив щеплення, до груп ризику (цукровий діабет, гіпертонія, ожиріння, хронічні хвороби легенів) не належав. Вірус грипу, який у нього був, це грип групи А (H3N2). Цей штам грипу найчастіше зустрічається у цьому сезоні — 80% випадків. До речі, усі померлі від грипу, починаючи із 2009 року, не робили щеплення.

Лікарі радять робити щеплення протягом усього сезону захворювань

Наразі йде спад захворювань на грип та ГРВІ. В області за цей період перехворіло майже 100 тис людей, деякі люди перехворіли по «другому колу».

Читайте також: У Кременчуці – перший випадок грипу «Гонконг». Без ускладнень

Лікарі вказують на те, що щеплення можна робити протягом усього сезону захворювань на грип та ГРВІ. Особливо це необхідно людям, які мають багато контактів, що підвищує ризик зараження.

При цьому людині потрібно бути здоровою, а також мати здорову сім’ю. Під час щеплення потрібно на деякий час обмежити контакти з людьми. На цей рік до набору вакцин входить штам вірусу H3N2. На наступний сезон буде вже новий набір для щеплення.

За даними Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», за період з 25 грудня 2016 року по 1 січня 2017 року на грип та ГРВІ в Україні захворіла 369 тис 151 особа, з них 57,8% — діти віком до 17 років.

Показник захворюваності серед населення України на 12% менший попереднього. Тенденція до зростання рівня захворюваності зменшилася, фахівці пов’язують це з новорічними святами та канікулами у навчальних закладах.

Як уже повідомляла "Програма Плюс", загалом протягом минулого тижня в Україні зареєстровано 3 летальних випадки від грипу в Львівській та по одному у Полтавській, Миколаївській і Запорізькій областях.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация