Кременчуцький волонтер отримав патент на свою мобільну станцію переливання крові. ФОТО+ВІДЕО

1 712 0
Кременчуцький волонтер отримав патент на свою мобільну станцію переливання крові. ФОТО+ВІДЕО

Мобільна станція переливання крові вже знайшла своє застосування в зоні АТО.

Кременчуцький лікар-трансфузіолог Ростислав Зауральський днями отримав патент на станцію переливання крові. Відповідну інформацію ним оприлюднено на власній сторінці на Фейсбуку.

 

 

«Насправді винахід - це просто: береш те, що все вже давно зробили, і робиш з нього те, що ще ніхто не робив, але про що всі вже давно думали, ну от просто тільки ніхто не зробив. Якщо ти це робиш - ти винахідник і геній, а інші залишаються в розряді «і що тут такого, таке і я можу зробити». Так, можуть, але не роблять, і мало хто з них знає, що за всім цим стоїть», - написав Ростислав Зауральський.

Унікальну станцію переливання крові на колесах 47-річний лікар-трансфузіолог Ростислав Зауральський почав розробляти відразу ж після перших масових втрат бійців в АТО. Адже часто поранені гинули саме через велику крововтрату і неможливість провести негайне переливання. 

Світова статистика свідчить, що на війні 25-45 відсотків військових помирають саме через крововтрату.

Як розповідає сам винахідник, апарат можна включати по ходу руху автомобіля і прибувати на місце вже з готовою для застосування плазмою. Тобто не втрачати жодної дорогоцінної хвилини.

Сам прилад має стати основою для кровомобіля, транспортного засобу, що доставляє донорську кров та її компоненти в зону АТО для надання невідкладної медичної догоспітальної допомоги тяжкопораненим бійцям.

Автомобіль оснащено спеціальним обладнанням, що дозволяє перевозити кров, суворо дотримуючись температурних режимів – 2-6 °C для еритроцитної маси, та –40 °C для плазми. Адже якщо температурний режим буде порушено, кров моментально стане непридатною для переливання.

За даними волонтерського порталу "Народний проект" один такий кровомобіль має обійтись у 457 тис. гривень - збір коштів вже стартував.

Про сам кровомобіль наочно розповідається у нижчеподаному відео.

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация