Стрільба у Полтаві: поліція з боєм затримувала хакера міжнародної мережі. ФОТО+ВІДЕО

1 638 0
Стрільба у Полтаві: поліція з боєм затримувала хакера міжнародної мережі. ФОТО+ВІДЕО

Для ліквідації мережі "Avalanche" свої зусилля загалом доклали правоохоронці 30 країн.

Організатори мережі Avalanche інфікували щодня по півмільйона комп'ютерів. Мережа працювала 7 років. Для її ліквідації свої зусилля доклали правоохоронці 30 країн.

Читайте також: Наркомани знову будуть плакати - поліція спалила більше центнеру наркотиків. ФОТОрепортаж

П'ятеро людей затримані, троє з них - українці. Одного з них, як ми вже вказали, бійці спецпідрозділу КОРД затримали зі стріляниною в Полтаві.

Загалом же проведено обшуки майже в 40 приміщеннях, вилучені кілька десятків серверів. Правоохоронці припинили діяльність понад 220 серверів, уражених вірусом, а також заблокували 800 000 доменів.

Про це йшла мова на брифінгу 1 грудня цього року за участю Генерального прокурора України Юрія Луценка і в.о. Голови Національної поліції Вадима Трояна.

Читайте також: Наркомани будуть плакати - поліція в Кременчуці ліквідувала міжнародну перевалочну наркобазу. ФОТО+ВІДЕО

«Днями завершили безпрецедентну міжнародну операцію з ліквідації кібермережі Avalanche, яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп'ютерів. Мережа працювала 7 років. Для її ліквідації свої зусилля доклали правоохоронці 30 країн.

П'ятьох людей кілька днів тому затримали, з них троє українців. Організатором мережі підозрюється громадянин України, який був затриманий у Полтаві. Він чинив озброєний опір, маючи автомат Калашникова і бойовий пістолет», - повідомив Луценко.

 

 

Зловмисника затримано в порядку ст. 208 КПК України та поміщено до ІТТ. Йому інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) і ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

Крім того, молодикові оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 342 Кримінального кодексу України. Нею передбачено відповідальність за опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві.

За словами Генпрокурора, збиток, який завдали учасники мережі, в даний момент оцінюється в сотню мільйонів євро. Луценко уточнив, що обшуки були проведені майже в 40 приміщеннях, вилучено кілька десятків серверів.

«Злочинні угруповання використовували інфраструктуру мережі Avalanche з 2009 року для поширення шкідливих програм, фішингу та спаму, а також для відмивання грошей рекрутингових компаній.

Щотижня вони відправляли потерпілим понад мільйон повідомлень електронною поштою... За допомогою системи зловмисники інфікували близько півмільйона комп'ютерів щодня, а потім вимагали винагороду», - додав він.

«Кажучи простою мовою, це перший дуже помітний успіх українських правоохоронних органів на міжнародній арені. Це перша велика і успішна, в тому числі завдяки українській правоохоронній системі, міжнародна спецоперація Європолу, членом якого ми нещодавно стали», - підкреслив Генпрокурор.

 

 

Фото та відео НПУ

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация