У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів

1 162 0
У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів

Участь у заході взяли  представники громадськості, організацій та підприємств, керівники міста, депутати різних рівнів, молодь.

Панахиду за загиблими від голоду людей у різні роки відслужив настоятель Свято-Миколаївського Собору Отець Володимир.

Голодомор 1932–1933 років, голодомори 1921–1922, 1946–1947 років в Україні - одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, про яку десятиліттями мовчали, адже в  Радянській Україні і загалом в радянській науці питання голоду знаходилось під офіційною і дуже суворою забороною. Сьогодні українці знають про геноцид свого народу, пам’ятають  про  ті трагічні події, поважають і  бережуть історію свого народу  та вшановують пам'ять своїх  земляків, які загинули у роки голодоморів.

У цей жалобний і пам’ятний день до всіх учасників заходу звернувся міський голова Віталій Малецький. Він згадав події в Україні 1932–1933 років, а також голодомори 1921–1922, 1946–1947 років, зазначивши, що на родючій українській землі голод було створено штучно. Він закликав городян  26 листопада приєднатися до Всеукраїнської жалоби за померлими у часи голодоморів: о 16 годині долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а увечері на підвіконнях своїх квартир поставити палаючі свічки, як символ нашої скорботи та пам'яті про мільйони загублених душ співвітчизників.

Хвилиною мовчання  присутні  вшанували пам'ять усіх загиблих людей у роки голодоморів. В пам’ять про всіх невинно убієнних голодом вони поклали квіти  до підніжжя пам’ятного знака «Жертвам голодомору», а також скуштували  хліб на спомин душ людей, що померли від голоду.

«Нехай його смак не дасть нам забути, що хліб – це життя», - підкреслила  ведуча заходу Олена Діденко.

 

 

Фото прес-служби мерії

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация