У Кременчуцькій мерії працюють "генії" економічної науки. Про розрахунок сплати кредиту у 8 млн. євро

950 0
У Кременчуцькій мерії працюють "генії" економічної науки. Про розрахунок сплати кредиту у 8 млн. євро

У проекті рішення «Про надання згоди комунальному підприємству «Кременчуцьке тролейбусне управління» на укладання кредитного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку під гарантію міської ради» йдеться про отримання кредиту  у 8 млн. євро, або близько 240 млн. грн., на придбання 40 нових тролейбусів для КТУ. 

Головне питання, яке хвилює усіх, – чи зможе Кременчук повернути ці кошти і чи витримає таке навантаження міський бюджет?

За умовами кредитування, що погоджені з банком та прописані в проекті рішення, строк кредитування становить 12 років. Упродовж цього часу він має бути повністю погашений рівними платежами кожні шість місяців (усього 20 платежів) після відстрочки на два роки.

Відсоткова ставка за користування кредитом: 6-місячна ставка Euribor + маржа. Розмір ставки Euribor нібито незначний, а от «маржа» - це 7% річних «з можливістю зниження в залежності від кредитного рейтингу Кременчука та досягнення показників тарифів і фінансових коефіцієнтів, що задовольняють Банк, але не нижче 4%». 

У розрахунку платежів з бюджету по сплаті відсотків та погашенню тіла кредиту, підготовленому начальником управління економіки міськвиконкому Миколою Здоймою, містяться досить великі, але не надто страшні цифри платежів – максимум 44,3 млн. грн. у 2019 році з поступовим зменшенням до 27 млн. грн. у 2028 році. За цей час доведеться сплатити за їх розрахунками не більше 378 млн. грн.
Але порахували все за супероптимістичним варіантом. 

По-перше, економісти мерії вважають, що курс євро до 2028 року зросте не більше ніж до 34 грн. за євро. Нагадаємо, що за офіційним курсом НБУ наразі євро коштує 28 грн. Отже, передбачається, що за 12 років національна валюта здешевшає не більше ніж на 18%!

Складно прогнозувати курс національної валюти на 12 років уперед. Втім якщо зазирнути на 12 років назад, то бачимо, що курс євро тоді був 6,5 грн./євро. Отже, гривня за цей час знецінилася більше ніж у 4 рази (на 400%). Якщо така тенденція продовжиться, то євро у 2028 році може коштувати не 34, а 112 грн.! Тоді віддавати нам доведеться у декілька разів більше і загальна сума може досягти мільярда.

По-друге, економісти мерії вирішили, що щорічну маржу за користування кредитом у 7% ми будемо платити тільки у 2017 році, а потім порахували все так, нібито нам її зменшать до 4%. Втім самі представники банку на питання депутатів відповіли, що кредитний рейтинг Кременчука залежить від загальної економічної ситуації в Україні і найближчі роки ні про яке зниження маржі мови бути не може.

Якби прогнози та розрахунки економічного управління Кременчуцького міськвиконкому справдилися, то наших чиновників треба було б номінувати на Нобелівську премію та призначати в уряд, щоб «піднімати» Україну. На жаль, шанси на це у них нульові, а розрахунок зроблений таким чином для того, щоб заспокоїти депутатів та «протягти» через сесію потрібне для отримання кредиту рішення.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация