Уряд не хоче підвищувати зарплати народним депутатам, а нардепи хочуть

859 0

Уряд не підтримує пропозицію народних депутатів щодо підвищення заробітних плат парламентарям і не планує таке підвищення у Державному бюджеті на 2017 рік. 

"Ми не підтримуємо рекомендацію щодо підвищення майже удвічі заробітної плати самим депутатам. Ми вважаємо, що такі зміни, в принципі, - не на часі і не можуть мати місце сьогодні", - заявив Володимир Гройсман.

"В Бюджеті немає жодного слова про підвищення заробітної плати депутатам удвічі. Це питання - постанови Парламенту. Самі парламентарі внесли цю зміну в Постанову, і в Постанові це записано. Тобто фактично Парламент сам для себе зняв обмеження, але ці обмеження не можуть бути профінансовані, тому що ні в Бюджеті-2016 року таких змін немає, тобто таких грошей немає і, беззаперечно, що Уряд не буде підтримувати таке двократне збільшення на наступний рік цього фінансування. Я вважаю, що це є чесно, по-іншому – це абсолютно неправильно", - пояснив голова уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що сьогодні потрібно концентруватися на тому, щоб підвищувати заробітну плату для широкого загалу українців та мінімальну пенсію, змінювати систему пенсійного забезпечення. Уряд працює над цим питанням, зазначив він.
У цьому напрямку у Бюджеті на 2017 рік Уряд запропонував підвищення заробітної плати лікарям та освітянам, а також збільшення інших соціальних видатків.

Так, з 1 грудня 2016 року до 1 грудня 2017 року мінімальна пенсія і заробітна плата зростуть за чинними нормами і відповідно до проекту Бюджету у сукупності на 20%, зазначив ВолодимирГройсман.

Серед інших пріоритетів у проекті Бюджету на 2017 рік, визначених Урядом, - збільшення фінансування на національну безпеку і оборону, у реальний сектор економіки, зокрема у більш масштабне будівництво доріг, що стимулюватиме створення робочих місць.

Нагадаємо, що у червер, 20 жовтня, Верховна Рада 230 голосами проголосувала за постанову №5000-П, якою пропонується підвищити зарплати народним депутатам більше ніж удвічі. Згідно з цією постановою, зарплата нардепів має бути прив’язана до мінімальної зарплати в Україні і автоматично підвищуватися разом з нею. Запропоновано голові Верховної Ради встановити зарплату у 30 «мінімалок» - 43500 грн. замість 20240 грн., його заступникам – у 28 «мінімалок», а звичайним депутатам – у 25 мінімальних зарплат (36250 грн. замість 16170 грн.).

Важливо зауважити, що народні депутати від Кременчука голосували за цю постанову по-різному. Якщо Костянтин Жеваго її не підтримав, то Юрій Шаповалов проголосував за збільшення собі зарплати удвічі.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация