Гроші Кременчука: тендер по парку біля ринку "Крюків'янка" відмінили - багато питань лишили. ДОКУМЕНТ

1 555 0
Гроші Кременчука: тендер по парку біля ринку "Крюків'янка" відмінили - багато питань лишили. ДОКУМЕНТ

Сьогодні кременчуцькі журналісти наполегливо розпитували міського голову Віталія Малецького та його заступника Дмитра Кравченка щодо намірів міської влади фактично створити паркову зону в районі ринку "Крюків'янка", по вулиці Манагарова, 1.

Інтерес цей був зумовлений нещодавно оприлюдненими відомостями про тендер із закупівлі робіт зі створення паркової зони  на орієнтовну суму 2,7 млн. гривень.

Читайте також: Гроші Кременчука: львів'яни за 2,7 млн. грн. хочуть створити парк біля ринку "Крюків'янка"

Проведення тендера 13 жовтня відмінено через те, що учасники торгів подали пропозиції, які, на думку замовника робіт, відрізняються від того, що слід зробити.

Хоча це й так, але виникло питання стосовно того, чи не зобов'язане підприємство "Кременчуцька торгова гільдія" разом із містом виступити співінвесторами комплексного  благоустрою території в районі житлового будинку №1 по вул. Генерала Манагарова, адже територія ринку "Крюків'янка" впритул примикає до території, де мають розпочатися роботи.

Зі слів Віталія Малецького, ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія" бере участь у цьому шляхом внесення грошового внеску на розвиток інфраструктури Кременчука у зв'язку зі створенням нових будівель торгового об'єкта.

 

ЧИ ЗАПЛАТИЛИ МІСТУ?

Мер сьогодні підтвердив, що підприємство сплатило місту пайовий внесок, але не уточнив, скільки саме.

У той же час, коли журналісти телеканалу "Візит" розпитували віце-мера Дмитра Кравченка щодо території на Манагарова,1, заступник мера спростував інформацію(!) свого безпосереднього начальника, вказавши, що "Кременчуцька торгова гільдія" внеску на розвиток інфраструктури не робила.

Як відомо, нині підприємство заступника голови облради Євгена Холода орендує 7 321 квадратний метр землі по вулиці Дем'яна Бідного, 2-Г.

У той же частина нового ринку вже функціонує, а частина - ні. 

Про це свідчить рішення міської ради від 02 лютого цього року, в пункті 1 якого мова йде про умовний поділ вказаних 7 321 квадратного метра таким чином:

- 5 080 квадратів - для завершення будівництва будівель та споруд ринку "Крюків'янка",

- 2 151 квадрат - для експлуатації та обслуговування будівель та споруд (уже діючих. - Ред.) ринку "Крюків'янка".

 

Великою стрілкою вказана територія ринку "Крюків'янка", а малою - територія під благоустрій.

 

Останнє означає, що ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія" мала б сплатити місту внесок на розвиток інфраструктури, якщо вірити сьогоднішнім словам мера. Але протилежні свідчення його заступника Кравченка надають цій ситуації більшої пікантності.

Але пункт 4 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" тут взагалі є категоричним: однозначно, що ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія" мала б сплатити до бюджету міста кошти на створення та розвиток інфраструктури Кременчука.

 

ЦІКАВА АРИФМЕТИКА, ЯКА ВКАЗУЄ НА КОРУПЦІЙНІ РИЗИКИ

Ще більшої уваги питання парку на вул. Манагарова привертає до себе пункт 2 лютневого рішення міськради по ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія", де вказано про умовний поділ ще однієї земельної ділянки (3 088 квадрати) на 3 частини, яка попередньо була передана підприємству для влаштування зеленої зони загального користування.

З них:

- 2 867 квадратів - для передачі до земель запасу міста (простіше - в Торговій гільдії відмовилися від її утримання та облаштування за власний кошт),

- 158 квадратів - під розміщення торговельних павільйонів Торгової гільдії,

- 63 квадрати - під розміщення ще одних торговельних павільйонів Торгової гільдії.

А тепер порівняємо ці цифри з основними параметрами майбутньої зеленої зони, яку місто хоче влаштувати біля ринку.

Місто в особі Кременчуцького міського управління капітального будівництва планує зробити (технічне завдання до тендера):

- 3 445 квадрати покриття з дрібнорозмірних фігурних елементів,

- 189 квадратів з гумовим елементом покриття,

- 1125 квадратів газону.

У підсумку виходить, що місто хоче зробити облаштування території одразу на 4759 квадратних метрах території(!).

Ми вказали, що Торгова гільдія фактично повернула місту до земель запасу лише 2867 квадратів.

Тоді що то за зайві 1892 квадратних метри, які за рахунок міського бюджету мають намір облаштувати? Чи не території, які передано в оренду Торговій гільдії?

Питання здаються риторичними, а тому вже майорить привид корупції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация