У Кременчуці приймуть програму стимулювання створення ОСББ вартістю у 32 млн. грн

909 0
У Кременчуці приймуть програму стимулювання створення ОСББ вартістю у 32 млн. грн

У проекті рішення міської ради, до якого додається проект «Програми фінансової підтримки та стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Кременчуці на 2017-2020 роки», доручається фінансовому управлінню міськвиконкому та УЖКГ здійснювати координацію та фінансування заходів програми.

У самій програмі говориться, що станом на 1 жовтня 2016 року в Кременчуці у багатоквартирних житлових будинках створено 191 ОСББ та 11 житлово-будівельних кооперативів. Технічний стан цих будинків характеризується високим коефіцієнтом зносу (понад 45%), а мешканці житлових будинків не мають можливості самостійно забезпечити проведення капітальних ремонтів, і тому потребують фінансової  підтримки з місцевого бюджету.  

У Програмі називаються фактори, які стримують розвиток та діяльність ОСББ, серед яких об’єктивні: зношеність житлових будинків, відсутність повного комплекту техдокументації та коштів на проведення капремонту будинків, і суб’єктивні: відсутність необхідних знань у співвласників щодо особливостей функціонування ОСББ, недостатня обізнаність населення з питань форм управління будинком, небажання громадян утримувати майно багатоквартирного будинку та байдужість мешканців до стану спільного майна.

У Програмі зазначається, що одним із напрямів реформування відносин у житловій сфері є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). А найбільш дієвими засобом заохочення мешканців до їх створення є надання фінансової допомоги з місцевого бюджету на виконання робіт з капітального ремонту будинку.

Мета нової Програми полягає у створенні сприятливих умов для організації та функціонування ОСББ. Серед головних завдань Програми, окрім роз’яснювальної роботи, названо проведення капітального ремонту, реконструкції та модернізації житлових будинків, співфінансування цих робіт з міського  бюджету із залученням коштів мешканців. З міського бюджету на співфінансування робіт з капітального ремонту, реконструкції та модернізації конструктивних елементів, інженерних мереж та технічного обладнання будинку пропонується виділити: 

у 2017 році – 7 млн. грн.
у 2018 році – 7,5 млн. грн.
у 2019 році – 8 млн. грн.
у 2020 році – 9 млн. грн.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация