Чому тарифи за тепло "обпікають руки" кременчужан і що з цим можна зробити? У мерії створили робочу групу

678 0
Чому тарифи за тепло "обпікають руки" кременчужан і що з цим можна зробити? У мерії створили робочу групу

Підвищувати не можна, зменшити? Кома поставлена в попередньому реченні, відповідає бажанню, мабуть, кожного з кременчужан. Але реальність наша інша й звісно на ній легко "наваритися", нею легко маніпулювати й використовувати задля досягнення конкретних цілей. 

Як відомо, мешканці Кременчука стали платити за компослуги більше і справа тут не в підвищенні тарифів, що зазначимо, заборонено на час війни відповідним мораторієм, а в абсолютно новій послузі від підприємства  "Полтаватеплоенерго" - двоставковому тарифі на опалення.

Сьогодні в мерії відбулася спеціальна нарада, де зібралися вкрай обурені зі своєї причини депутати, підприємці, ОСББ і безпосередньо винуватці даної "урочистості" - керівництво обласного комунального підприємства "Полтаватеплоенерго".Причина зібрання зрозуміла: нараховуються величезні суми в платіжках незрозуміло, як взагалі розраховані. Абонплата нараховується дивним чином і, тим паче при нульовому використанні тепла.

Так, люди заплатили мінімум по 500 гривень за те, що просто мають батареї, а один із кременчуцьких підприємців розповів, що виклав 6000 гривень абонплати за своє приміщення, яке в цей час не опалювалювалося.


Представниця ОСББ зазначила, що в її багатоквартирному будинку оплата за опалення становить 15,87 грн за квадратний метр, тоді як у повністю аналогічному будинку розташованому поряд ця сума дорівнює 10,10 грн. Також кременчужани обурені тим, що лічильники на тепло, які встановлені у будинках і теплові пункти ніяк не впливають на тариф, тобто люди мають платити за тепло без їх урахування.

А депутати міської ради, ті взагалі не стримували своїх емоцій, звинувачуючи полтавських тепловиків то в численних маніпуляціях, то взагалі у шахрайстві.

Вони підкреслюють, що Кременчуці має бути тариф на тепло таким, який він був на момент 24 лютого 2022 року. Саме це відповіли їм у листі від Міністерства розвитку громад та територій України: 


Встановити нові тарифи – це не підвищувати вже існуючі


За словами керівника Полтаватеплоенерго Ігоря Процая, тарифи на опалення були затверджені ще до війни, у 2021 році на підпорядкованих підприємству територіях, куди Кременчук увійшов тільки зараз. Тобто, вони підвищилися лише для Кременчука, проте не підвищилися юридично.

Тож він не бачить нічого шахрайського, а лише, відповідаючи на питання, каже, що готовий до співпраці та узгодження всіх теплових питань.

Пан Ігор також зазначив, що має бути механізм погашення різниці між вартістю послуги й тими витратами, які несуться за вартістю цієї послуги. Також він сказав, що пригорнувши Кременчук "під теплове крило" підприємство залізло у борги та додав, що постанова Кабміну взагалі забороняє встановлювати різні тарифи на різних зонах обслуговування. Тож спочатку треба розв'язувати питання там. 

За словами депутата О. Роженка, Полтавська обласна рада затвердила тарифи підприємству "Полтаватеплоенерго" для Полтави, урахувавши всі чинники, проте для Кременчука абсолютно нічого зроблено не було. 

"А що ви зробили для того, щоб встановити справедливий тариф для міста Кременчука? Ви звернулися до Кабінету Міністрів України? Запропонували механізм? Ви відпрацювали із владою цей механізм? Що ви зробили?", - обурився депутат, зібравши підтримку своїх колег, - "Ви не знали, що коли ви будете впроваджувати затверджений у Полтаві тариф у Кременчуці, то виникнуть ці питання? Якщо у вас в тарифі для міста Полтава розписані по кожному будинку відповідні коефіцієнти та витрати, навантаження теплові, а у місті Кременчуці, мені кажуть [...], що в одному будинку - одні розрахунки (вартість квадратного метра на опалення), а в іншому - друга вартість. Звідки воно взяте?".

До того ж підприємство могло б виступити перед Полтавською обласною радою з пропозицією затвердити для Кременчука тариф, який був у Кременчуцької ТЕЦ у минулому опалювальному сезоні. 

Говорили дійсно багато, і судом лякали, і прокуратурою, але зійшлися на тому, що для початку потрібна робоча група, яка вивчатиме питання формування тарифу на теплопостачання для кременчуцької громади. У склад групи увійдуть представники Полтаватеплоенерго, депутати облради й депутати міської ради Кременчука від окремих фракцій. 


Читайте також: Кременчужанам роз'яснили про нововведення у тарифах та про те, чому їхні платіжки за опалення "поважчали" в умовах мораторію

Кременчужани отримали нові платіжки з новою графою: що таке У/П ПТЕ

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация