У КРВА наполягають, щоб Кременчук забезпечив дітей можливістю навчатися в садочках та школах

509 0
У КРВА наполягають, щоб Кременчук забезпечив дітей можливістю навчатися в садочках та школах

Сьогодні, 23 грудня, у Кременчуцькій райвійськадміністрації заговорили про реверсні дотації. Це кошти, які держава зазвичай вилучає, а станом на грудень вони досі знаходяться в бюджетах трьох громад: Кременчуцької, Горішньоплавнівської та Глобинської.

Нагадаємо, що у Глобинській громаді зараз знаходиться 19 890 800 грн реверсних дотацій, у Горішньоплавнівській – 106 251 000 грн, у Кременчуцькій – 211 133 100 грн.

 

Читайте також: Кременчук має зайві 200 мільйонів? Держава не вилучила гроші, які можуть покращити життя містян

 

Олег Лєднік, начальник Кременчуцької РВА, під час зустрічі з головами громад наполягав на тому, що наступного року треба поновлювати освітній процес. Уже три роки діти у Кременчуці не навчаються за партами: була пандемія коронавірусу, тепер триває війна. За цей час діти не здобувають повноцінну освіту та соціальний розвиток. Зараз задача депутатів усіх рівнів – створити умови для навчання, де це можливо. Досягнення цієї мети передбачає виділення коштів на бомбосховища та облаштування найпростіших укриттів у навчальних закладах.

Розв’язання цієї проблеми дасть батькам та дітям право вибору – хто захоче, той водитиме дитину у школу та дитсадок. А хто вважатиме за потрібне продовжити навчання в онлайн-форматі, той забезпечить умови для цього.

Як зазначив Лєднік, у громадах, де створено умови для навчання офлайн, всі батьки скористалися такою можливістю. Зараз до шкіл та садочків дітей водять у Горішніх Плавнях, Семенівці, Оболоні, Градизьку, Глобиному, Пришибі та багатьох інших населених пунктах Кременчуцького району.

 

Читайте також: Приклад влади, яка працює для громади: у Пришибі показали роботу ліцею в умовах війни (фоторепортаж)

 

Що стосується освітнього процесу у Кременчуці, то нагадаємо, що Віталій Малецький хотів скинути відповідальність із себе, перекидаючи її на начальника ПОВА Дмитра Луніна та на самих кременчужан. Спочатку мер нашої громади писав листи Луніну, в яких просив дозволити дітям відвідувати навчальні заклади, навіть якщо там немає укриттів. Потім Віталій Малецький наказав освітянам провести опитування в батьківських чатах щодо того, який формат навчання потрібно використовувати. Батьки голосували за дистанційне навчання, знаючи, що заклади не мають укриттів, а отже і діти не будуть у безпеці.

 

Читайте також:

Робити не вміємо, відповідальність звалюємо на інших: сьогодні стратегія мерії не спрацювала проти начальника КРВА

Навчання все одно буде дистанційним: у мерії підбили підсумки опитування, яке нічого не вирішувало

 

На головній – фото «укриття» в одному з закладів освіти Кременчука. Його опублікувала заступниця міського голови Ольга Усанова.


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация