Кременчук має зайві 200 мільйонів? Держава не вилучила гроші, які можуть покращити життя містян

269 0
Кременчук має зайві 200 мільйонів? Держава не вилучила гроші, які можуть покращити життя містян

Цьогоріч три громади з дванадцяти у Кременчуцькому районі мають реверсні дотації, які держава досі не вилучила. Про це повідомив начальник Кременчуцької РВА Олег Лєднік.

Зазвичай в кінці року держава забирала ці кошти для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій. Але станом на кінець грудня у Глобинській, Горішньоплавнівській та Кременчуцькій громадах гроші досі залишаються.

У Глобинській громаді зараз знаходиться 19 890 800 грн реверсних дотацій, у Горішньоплавнівській – 106 251 000 грн, у Кременчуцькій – 211 133 100 грн. І якщо держава не вилучатиме дотації, уже в лютому три вищезазначені громади зможуть вирішити долю цих грошей. Олег Лєднік сподівається, що керівництво громад використає ці гроші для підтримки економічної безпеки населення та для розбудови громад.

Кременчук та села, які знаходяться в громаді, мають найбільшу реверсну дотацію. Ці гроші вдалося накопичити завдяки тому, що в нас дохід громадян дещо вищий, ніж середній в Україні.

Уже в лютому депутати міста можуть або просувати інтереси VIP-чиновників, і ці накопичені гроші ніяк не покращать становище громадян, або міський голова Віталій Малецький все ж зверне свою увагу на громаду та витратить кошти на розв’язання проблем містян. Варіантів, куди подіти ці гроші, безліч, але як саме їх почнуть використовувати, кременчужани побачать уже в лютому.

Одне з пріоритетних питань – це виплата зарплат учителям та медикам, з чим у нашому місті величезні проблеми. Якщо спочатку кременчуцька влада перекидала гроші з освітніх видатків на виплату зарплат учителям, то можливо в наступному році проблему вдасться розв’язати на урядовому рівні. Але медичні працівники нашого міста досі мають затримки з зарплат та отримують мізерні виплати в декілька етапів.

 

Читайте також:

Кременчук – рекордсмен зі створення дірок у бюджеті. Під кінець року не вистачає 130 мільйонів гривень

Зарплату вчителів дофінансують з залишків освітньої субвенції

Поки кременчуцька влада не платить медикам зарплату, заступниця мера з питань медицини влаштовує фотосесії

«Два царьки» Малецький та Сербін, або Чому половина пологового будинку звільнилася, інша половина – отримує мізерні зарплати

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация