Мер Кременчука готовий на все, щоб «подарувати людям свято». Тим паче якщо платять за це самі кременчужани

767 0
Мер Кременчука готовий на все, щоб «подарувати людям свято». Тим паче якщо платять за це самі кременчужани

Вчора Програма Плюс писала про те, що міський голова Віталій Малецький готує містян до того, що святкування Нового року не відрізнятиметься від того, яке проводив Кременчук у мирний час.

Буде і новорічна ялинка, яку заслужено називають головною – вона величезна, яскрава та звісно ж, коштує багато грошей, виділених з міського бюджету. Цьогоріч через війну іграшки на неї не докуповують, проте такі процедури щороку були традицією у виконкомі.

Встановлять і повноцінне різдвяне містечко, до якого звикли містяни: дещо подерті пофарбовані декорації з фанери, з якими можна сфотографуватися, будиночок Святого Миколая, торгові ятки та геометричні фігури, які сяють не гірше за головну ялинку.

І куди без світломузичного фонтану в центральному сквері? Він також працюватиме на повну потужність, і його встановленням мають зайнятися вже наступного понеділка.

Але на все це потрібна електроенергія, яка досі дефіцитна в країні. Сьогодні на Полтавщині працював не лише графік погодинних відключень (ГПВ), а й графік аварійних відключень (ГАВ). Якщо вимкнення світла під час дії першого графіка можна спрогнозувати, то другий – це скоріш про «пощастить-не пощастить».

 

Читайте також: Два в одному: сьогодні мешканців Полтавщини залишають без світла за графіком погодинних відключень та аварійно

 

Міський голова Віталій Малецький не бачить проблеми у напруженій ситуації в енергосистемі. Для роботи різдвяного містечка, головної ялинки та світломузичного фонтану він готовий використовувати генератори, які зараз на вагу золота. Вибір зроблено: нехай світять вогники замість того, щоб залучити генератори до роботи на об’єкти інфраструктури, або навіть віддати бійцям на передову.

Віталій Малецький зазначав, що деякі генератори надасть ФОП, який зараз встановлює на площі Перемоги ковзанку – досить сумнівний об’єкт, який розкритикували кременчужани. Інші генератори надійдуть від тих підприємців, які займатимуться торгівлею в ятках.

 

Читайте також: «Як козі баян»: думки кременчужан з приводу ковзанки біля мерії

 

Але мер міста не виключає, що ілюмінація працюватиме від міської мережі, про що сказав вчора. Тож логічно припустити, що якщо погодинне або аварійне відключення торкнеться ялинки, містечка та фонтану, то ввімкнуть генератори. Якщо ж ні – об’єкти живитимуться від міської мережі.

Проте локація на площі «з’їдатиме» стільки електроенергії, що доведеться встановлювати або багато дизельних генераторів, або одну потужну конструкцію, яку можна назвати електростанцією. Не виключено, що для КП «Муніципальна варта» виділять додаткове фінансування, щоб декілька людей охороняли генератори.

Інше питання – де взяти такі запаси дизелю, щоб генератори змогли працювати доти, доки стоїть різдвяне містечко? Придбати його, звісно ж, може Кременчуцьке тролейбусне управління, або навіть комунальна телерадіокомпанія. Остання вже «спалилася» на купівлі стратегічного запасу палива.

 

Читайте також: Щомісяця 20 тисяч на просування Telegram-каналу, щодня по 1,5 тисячі на бензин: куди витрачає бюджетні гроші «мерське» телебачення

 

Якщо КТУ придбає більше дизелю, ніж зазвичай, ні в кого не з’явиться питань, адже комунальні автобуси цей дизель споживають. Проте якщо відстежити купівлю «зайвого», то можна здогадатися, що це те дизельне пальне, яке докупили, щоб покрити нестачу внаслідок використання дизельних генераторів на площі Перемоги.

Саме використання генератора передбачає те, що дизель, витрачений на кіловат енергії, коштує втричі більше, ніж якби цей кіловат ілюмінація отримала з міської мережі. Тож тут «між двох вогнів» – моментами ялинка сяятиме, а у кременчужан навколо знижуватиметься напруга, а моментами використовуватимуть дизельні генератори, за що кременчужани поплатяться з власних кишень, тобто з міського бюджету.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация